Kharkiv International: čeští hráči se dostali do 2. kola

Mezinárodního mistrovství Ukrajiny se zúčastnilo šest českých reprezentantů. Maximem české výpravy se ale stalo druhé uhrané kolo Milana Ludíka a Zuzany Pavelkové.

Zuzana Pavelková v prvním kole zvládla napínavou koncovku s chorvatskou reprezentantkou Majou Pavlinič 25:23 v rozhodující sadě. Ve druhém kole už však nestačila na hráčku z Indie Sri Krishna Priya Kudaravalli. Milan Ludík ve svém prvním zápase velmi suverénně přehrál Izraelce Chislova a následně i on podlehl soupeři z Indie. S Adityou Joshim ale svedl parádní hodinu a dvanáct minut trvající bitvu, jež skončila výsledkem třetího setu 19:21.

"Z turnaje v Charkově si odnáším trpkou prohru, ale skvělý pocit z předvedeného výkonu," hodnotil Milan Ludík. Po dlouhé době našel velmi pozitivní slova v hodnocení své hry. "V prvním kole se mi podařilo tentokrát převálcovat finalistu z Karviné Chislova, s kterým jsem naposledy hrál vyrovnaný zápas. Ve druhém jsem podlehl Indovi ve velmi vyrovnaném souboji po 72 minutách. Prohra mě moc mrzí, ale těší mě, že jsem dokázal zapracovat nové prvky do své hry." A na závěr s optimismem do příštích turnajů: "Cítím obrovské zlepšení po letní přípravě, a to mi dává obrovskou motivaci do dalšího tréninku."

Milan Ludík. Foto: Ladislav Káňa

Ostatní čeští hráči v Charkově vypadli ve svých prvních kolech. Lukáš Zevl podlehl Bodhitu Joshimu z Indie, Jan Louda zase prohrál s turnajovou trojkou Lee Cheuk Yiu z Hong Kongu. Adam Mendrek ve třech vyrovnaných setech prohrál se Samem Parsonsem a Kateřina Tomalová také na tři sety s estonskou hráčkou Kristin Kuuba.

Prohlédněte si: výsledky českých hráčů na Kharkiv International

V příštím týdnu přineseme také dojmy Milana Ludíka z prvních dní v Centre of Excellence.