logo
Český badmintonový svaz

Lin Dan zase jednou porazil Lee Chong Weie a má vůbec první titul z Malajsie

Jedna z největších badmintonových rivalit napsala další zajímavou kapitolu. Titáni posledního desetiletí a dva z nejlepších hráčů všech dob Lin Dan a Lee Chong Wei se potkali ve finále Malaysia Super Series a byl z toho historický zápis.

Bohužel pro malajsijskou většinu v hledišti ale zápisem nebyl dvanáctý titul z tohoto turnaje pro domácího miláčka Lee, ale po výsledku 21:19 a 21:16 vůbec první titul z Malaysia Open (!) pro Lin Dana. 

Skutečně, dvojnásobný olympijský šampion, pětinásobný mistr světa a šestinásobný vítěz All England ještě nikdy na domácí půdě Lee Chong Weie netriumfoval. Před dnešním dnem k tomu měl nejblíže v roce 2006, kdy vedl ve třetím setu 20:13, Lee ale tenkrát šňůrou 9 bodů v řadě svůj titul od cizího nájezdníka uchránil. 
 
Podobnou šňůru dnes předvedl Číňan, když nepříznivý stav 15:19 v prvním setu otočil na 21:19. Pak už kraloval, druhý set vyhrál 21:15 a upravil vzájemnou bilanci obou hráčů na 25:11 ve svůj prospěch.

Nejdelší zápas dne předvedly v singlu žen olympijská vítězka ze Španělska Carolina Marin a Tchajwanka Tzu Ying Tai. Jejich finále, které skončilo výsledkem23:25, 22:20 a 21:13 pro Tai, trvalo na dvouhru krutých 86 minut. Pro Tchajwanku jde o druhý titul z turnajů Super Series za sebou, před měsícem ovládla All England.
 
To indonéští deblisté Kevin Sanjaya Sukamuljo a Gideon Markus Fernaldi si po dnešním vítězství nad čínskou dvojicí Fu Haifeng, Zheng Siwei připsali už „zlatý hattrick“, vedle All England letos vyhráli ještě India Open SS. Vzrůstově nejmenší, nejdynamičtější, nejnápaditější, dost možná i nejrychlejší a v tuto chvíli zkrátka nejlepší deblový pár světa vyhrál 21:14, 14:21 a 21:12.

Číňana Zheng Siweie ale tato porážka tolik mrzet nemusela, měl v tu chvíli totiž už v kapse titul z mixu, kde se svou partnerkou Chen Qingchen porazili reprezentační kolegy Lu Kai, Huang Yaqiong poměrem 21:15 a 21:18. Yaqiong byla smolařkou dne, neboť nedokázala proměnit ani druhou finálovou účast ve zlato. V deblu s partnerkou Jinhua Tang předvedly skvělý útočný badminton, ale s japonskou dvojicí Yuki Fukushima, Sayaka Hirota po výsledku 21:17, 18:21 a 21:12 nakonec prohrály.
 
Výsledky Malaysia Open Super Series si prohlédněte zde.
About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading