logo
Český badmintonový svaz

Lithuanian International: pěkné výsledky Čechů, do semifinále prošli Filip Budzel s Terezou Švábíkovou

Seriál turnajů Future Series pokračuje tento týden v Litvě. Podobně jako v předchozích turnajích v Lotyšsku, Rumunsku a doma v Karviné se výbornými výkony i výsledky prezentují čeští reprezentanti. 

Do semifinálových bojů a programu závěrečného hracího dne se probojovali Tereza Švábíková ve dvouhře a společně s Filipem Budzelem i v mixu. Švábíkové se podařilo ve třech setech vyřadit estonskou hráčku Kati-Kreet Marran. Ve dvou vyrovnaných koncovkách udolala 134. hráčku světa Rachael Darragh z Irska. A nezastavila ji ani domácí Vytaute Fomkinaute ve čtvrtfinále, které Švábíková zvládla výsledkem dvakrát 21:16 (potvrdila tak svou dvousetovou výhru z minulého týdne z Lotyšska). V semifinále čeká další litevská soupeřka, o poznání zkušenější Akvile Stapusaityte - ani ta však nemusí být pro naši hráčku nepřekonatelnou překážkou. 

Tři druhá místa ve třech týdnech mají zapsána Filip Budzel a Tereza Švábíková. V Litvě mají stále možnost tuto bilanci ještě vylepšit. Postupně porazili páry Johannesson-Arnadottir (Island). V mimořádném dramatu druhého kola francouzský pár Espen-Krieger 15:21 21:7 a 26:24. Další francouzský pár Delrue-Moinard za stavu 17:21 21:19 a 18:13 pro českou dvojici zápas čtvrtfinále vzdal. V semifinále, které bude otevírat nedělní program, čekají dánští soupeři Soren Toft a Lisa Kramer. 


Filip Budzel a Tereza Švábíková. Foto: Ladislav Káňa

Další hezký výsledek do světového žebříčku zapsal také ve dvouhře mužů Jan Louda, když se probojoval do čtvrtfinále. V prvním kole si poradil s Georgem Priestmanem z Anglie. Ve druhém čekala velká výzva: Nhat Nguyen, irský hráč, sice až 450. na světovém žebříčku, ale zároveň loňský juniorský mistr Evropy U17 z turnaje v polském Lubinu. "Po prohraném prvním setu jsem zlepšil hru na síti a začal jsem hrát trpělivěji, což se projevilo i tím, že jsme sehráli nejdelší zápas dne (68 minut). Na jeho konci byla žlutá karta pro soupeře a moje velká radost, výhra 14:21, 22:20 a 21:15," popsal Jan Louda průběh na svém facebookovém profilu. V semifinále už bohužel přišla prohra se šestým nasazeným Sorenem Toftem (Dánsko) 16:21 a 17:21. 

Dnešní výsledky Lithuanian International 2017 sledujte prostřednictvím tournamentsoftware.
About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading