logo
Český badmintonový svaz

Los mistrovství světa: Mendreka čeká Rajiv Ouseph, Ludíka zase Sony Dwi Kuncoro

Soupeře zvučných jmen přiřkl českým badmintonistům los mistrovství světa. Šampionát bude mezi 21. a 27. srpnem hostit skotské Glasgow. Z našich hráčů si účast vybojovali ve dvouhře Milan Ludík a Adam Mendrek, v deblu Kateřina Tomalová s Terezou Švábíkovou a v mixu Jakub Bitman a Alžběta Bášová.

Velká jména a velká výzva: to je v kostce los dvouhry mužů z pohledu našich reprezentantů. Adam Mendrek narazí na 16. nasazeného a úřadujícího mistra Evropy Rajiva Ousepha z Anglie. 191 cm vysoký, zkušený, třicetiletý anglický reprezentant byl v kariéře už i v nejlepší desítce světového žebříčku. "Nedá se říci, že by to byl nejlepší los... ale těším se," okomentoval Mendrek soupeře na svém Facebookovém účtu. 

O mnoho lépe na tom není ani Milan Ludík. Česká jednička sice vyzve nenasazeného, ale o to těžšího soupeře - Sony Dwi Kuncoro je zkušeným borcem z Indonésie, dlouhodobě jedním z nejlepších singlistů od dob Taufika Hidayata a Milan v souboji rozhodně nebude favoritem. Posuďte sami - Kuncoro má bronzovou olympijskou medaili z roku 2004, je trojnásobným mistrem Asie, v kariéře byl i na třetím místě světového žebříčku a i když má ve svých 33 letech "to nejlepší" už za sebou, stále drží skvělé 26. místo na světě. "Bude to těžký oříšek, ale jsem připravený na tuto výzvu. Čeká mě posledních 10 dní přípravy, budu pracovat na rychlosti a pokusím se vyladit formu tak, abych byl 100% připravený," komentoval los MS Milan Ludík. 

Celý pavouk dvouhry mužů: tournamentsoftware

Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou se v prvním kole mixu utkají  s francouzskou dvojicí Bastian Kersaudy - Lea Palermo. Soupeři z badmintonově silné evropské země nemusejí být nezdolatelnou překážkou, rozhodně půjde ale o těžký souboj. 65. pár světa (česká dvojice) proti 53. a svým způsobem odveta za kvalifikaci MS družstev konanou v Karviné. 

Celý pavouk mixu: tournamentsoftware

Relativně nejméně známé soupeře z českých zástupců mají ve čtyřhře žen Kateřina Tomalová a Tereza Švábíková. Ty se utkají se soupeřkami z Austrálie - Setyana Mapasa a Gronya Somerville. V případě úspěchu by pak vyzvaly bulharské sestry Stoevovy. Jenže Australanky momentálně dlí na 29. příčce světového žebříčku a určitě nepůjde o žádná "ořezávátka". 

Celý pavouk čtyřhry žen: tournamentsoftware

V ostatních disciplínách Česko své zástupce nemá, jejich vylosování si můžete prohlédnout níže:

dvouhra žen

čtyřhra mužů
About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading