logo
Český badmintonový svaz

Lukáš Zevl si z Hellas International odváží bronz

Po podzimním vítězství na Hatzor International v Izraeli si Lukáš Zevl připsal další medailový úspěch na mezinárodním turnaji. Na Hellas International v řeckém Sidirokastru obsadil třetí místo ve dvouhře mužů. 

Po dvou pátečních třísetových a více než hodinu trvajících bitvách Zevl v sobotním čtvrtfinále přehrál Belgičana Stijna de Langheho 21:17 a 21:13. Mezi nejlepší čtyřkou singlistů ale nestačil na prvního nasazeného Dána Kima Bruuna. Zápas pak Lukáš Zevl okomentoval takto:

"Zhodnotil bych to tak, že Kim Bruun byl prostě lepší. Věděl jsem, co mě zhruba čeká, než jsem s ním šel hrát (stačí se podívat na jeho postavení na žebříčku). Ale očekávání a samotná hra jsou dvě různé věci. Věděl jsem, že každý nepřesný balón, každou špatnou volbu úderu potrestá a v prvním setu to tak bylo. Jak ode mě bodově odskakoval, tak to pak nutí hrát nějaké super údery, které ale končí 5 cm v autu, a nebo smeče z nepřipravených pozic, ze kterých si mě párkrát vychutnal. 


Lukáš Zevl v turnajové hale.

V druhém setu jsem přešel k úplným základům, žádné super řezané údery nebo smeče, po kterých vyletíš z kurtu. Na rovinu je asi taky třeba říct, že pokud vyhraješ první set 21:8, tak ve druhým nebudeš hrát na 120%, ale i tak byl druhý set mnohem lepší a když jsem hrál tak, jak jsem si to připravil, tak už to šlo. On mi tam za stavu 19:20 výškrabl z podlahy smeč křížem téměř na lajnu a ještě takovým způsobem, že to těsně preletelo sako a já u toho byl pozdě a tak, že jsem vývoz dal to saka," zakončil Zevl, kterého nyní čekají mezinárodní mistrovství Slovinska a Czech International v Karviné. 

Výsledky Hellas International najdete ZDE.

About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading