logo
Český badmintonový svaz

Markéta Osičková byla zvolena do dvou komisí Badminton Europe

Český badminton se může pochlubit dalším velkým úspěchem. Tentokrát nikoliv na kurtu, ale poli funkcionářském. Členka lektorské rady TMK ČBaS Markéta Osičková byla totiž zvolena jako externí člen do dvou komisí Badminton Europe: Sport for All a Women in Badminton.

Rozhodl o tom nejvyšší orgán Badminton Europe (BEC), tzv. Rada ředitelů (Board of Directors) na svém zasedání předminulý týden v Miláně, které se uskutečnilo u příležitosti mistrovství Evropy klubů.

Rada na dvouleté funkční období začínající 1. červencem zvolila 15 nových externích členů svých komisí, které vybírala z 38 došlých přihlášek z 21 členských federací BEC.

"Budu mluvit za všechny v Radě, když řeknu, že jsme potěšeni obrovským zájmem mnoha vysoce kvalifikovaných kandidátů. Hluboce oceňuji každého, kdo měl zájem spolupracovat s BEC a poslal svou přihlášku do komisí," řekl v Miláně Gregory Verpoorten, prezident Badminton Europe.


Markéta Osičková při tréninku Talent Teamu. Foto: Tomáš Krajča.

BEC má nyní 9 komisí: Circuits, Commercial, Communication & Media, High Performance, Major Events, Member Structures, Para-Badminton, Sport for All a Women in Badminton. Jaká je role jejich externích členů, mezi něž se nyní dostala Markéta Osičková?

"Rada v aktivitě externích členů spatřuje velký význam, zejména v obohacování diskusí v rámci Rady o nové a specifické podněty, rozšiřování obzorů a přijímání okamžité odezvy od lidí aktivních v našich členských federacích. Stejně tak si od nich slibujeme větší rozmanitost a omlazení," stojí v oficiálním vyjádření na stránkách BEC.

Evropská badmintonová federace dlouhodobě usiluje o větší zapojení žen do badmintonového dění, čemuž odpovídá i to, že 10 z 15 nových externích členů komisí BEC jsou ženy. "Bude to zásadní nárůst ženských zástupců v politických strukturách BEC," stojí ve vyjádření na stránkách BEC. Pro český badminton je proto významné, že právě v komisi Women in Badminton budeme mít svého zástupce. Spolu s Markétou Osičkovou byla zvolena třeba bývalá ruská singlová jednička Ella Diehl či bývalá rakouská reprezentantka Tina Riedl.

Komise BEC se scházejí dvakrát do roka, v lednu a v září. Markéta Osičková se jako nový člen dvou z těchto komisí poprvé představí na meetingu, který se uskuteční 22.-23. září v bulharské Sofii.

Dopis od BEC potvrzující jmenování Markéty do komisí si prohlédněte ZDE, více o komisích BEC najdete ZDE.

About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading