logo
Český badmintonový svaz

MČR 2016: Favorité ve dvouhrách, otevřené párové disciplíny.

Dámy a pánové, fanoušci badmintonu, je to tady! Zítra ve 12:00 začíná v Karviné Mistrovství České republiky dospělých. V pátek se hrají úvodní zápasy dvouhry a smíšené čtyřhry, v sobotu se budou hrát především čtvrtfinále a semifinále a vrcholem turnaje budou nedělní dopolední finálové duely. Kdo má největší šance na turnaji uspět?
 
Dvouhra mužů
Kruciální otázka: Sbohem a zlatý šáteček? Rozloučí se Petr Koukal devátým titulem mistra republiky? Koukal opakovaně ohlásil po skončení sezóny konec kariéry a karvinské mistrovství pro něj bude tím posledním. Z loňského roku obhajuje titul, ale loni už to bylo o pověstná prsa korejské deblistky – Milana Ludíka udolal ve strhujícím finále až poměrem 21:19 ve třetí sadě. Letos je Ludík nasazenou jedničkou, Koukal dvojkou. V olympijské kvalifikaci je zatím Ludík přibližně o dvě korejské deblistky před Koukalem, zvládne roli největšího favorita turnaje?    
Zajímavé oživení by do turnaje mohl vnést slovenský reprezentant Jarolím Vícen, kterému se však zatím na českých mistrovstvích příliš nedařilo, v dobrý výsledek doufá i Adam Mendrek, tradiční medailovou jistotou by stále ještě měl být za měsíc šestatřicetiletý Jan Fröhlich, desetinásobný mistr republiky ve dvouhře.
 
 
Dvouhra žen
Už na sedmý titul v nepřerušené řadě bude útočit Kristína Gavnholt. Královna českého badmintonu doufá, že se zopakuje zaběhlý scénář posledních let – v sobotu večer si převezme titul Badmintonistka roku a v neděli vyhraje další zlatou medaili. Loni to Gavnholt zvládla po čtyřměsíční absenci zaviněné zraněním přibližně ze čtyřtýdenního tréninku, i proto je letos jasnou favoritkou.
Turnajová dvojka Zuzana Pavelková na podzim změnila tréninkové působiště, pochvalovala si zlepšení své hry a na severu Moravy bude mít takřka domácí prostředí. Do medailové hry promluví pravděpodobně ještě Kateřina Tomalová a Dominika Koukalová, zajímavý duel slibuje střetnutí mezi Magdalénou Lajdovou a Monikou Světničkovou.  
 
 


Čtyřhra mužů
Jako obvykle potměšilý los sesypal několik kandidátů na titul do jedné čtvrtiny turnajového pavouka. Nasazené jedničky Král se Stoklasem, dvojice Florián – Kořený a Bitman – Drančák. Všechny tři dvojice by mohly hrát finále, ale kvůli losu jen jedna dosáhne na medaili, snaha ostatních zůstane nekoksovatelná.
Favority jsou Bitman s Drančákem, a to nejen na postup z horní čtvrtiny pavouka, ale na mistrovský titul, který by pro ně byl už čtvrtým.
Titul obhajující pár Kohoutek – Světnička je letos nevýrazný, ale los jim dává dobrou šanci na postup do finále, stejně jako druhému nasazenému páru Jelínek – Hošek. Po těšínském finále jsou na velké výkony nažhaveny také mladé rakety, úřadující juniorští mistři Hubáček a Louda.   
 
Čtyřhra žen
Naprosto otevřený turnaj. Při neúčasti osminásobné mistryně v této disciplíně Hany Milisové může na medaili, finále nebo dokonce titul pomýšlet celá řada párů, ze které vystupují především turnajové dvojky a loňské finalistky Lajdová se Šikalovou. Interesantní budou duely o medaili mezi páry Bášová – Fuchsová, Hofmanová – Křížková a Tomalová – Švábíková, když jen jedna z těchto tří silných dvojic na ni dosáhne. Turnajové jedničky jsou možná nejmladší v historii mistrovství, pro pár Kurzová – Zychová je už tohle velký krok v jejich kariéře. Medailové ambice si oprávněně dělají i dvojice Ausbergerová – Zelinková a ve velmi mladém poli startujících herně nejprotřelejší pár Černá – Maixnerová.  
 
 
Smíšená čtyřhra
Pár Bitman – Bášová posedmé v řadě nebo kdokoliv jiný poprvé? Jakub Bitman má na mistrovství ambiciózní plán vyhrát obě párové disciplíny, ale kvůli letnímu vážnému zranění kotníku to tentokrát bude tvrdý boj. Hlavním vyzyvatelem bude především pár Janáček – Tomalová, pokud zvládne boj s vlastní nervozitou, může mít oprávněně ty nejvyšší ambice. Touha po mistrovské medaili po letech spojila někdejší čtvrtfinalisty MMČR Kohoutka s Pavelkovou, zajímavé bude sledovat očekávaně hlasitý zápas Drančák – Fuchsová vs. Šelong – Šikalová, stejně jako výkon nasazených jedniček Jelínka s Kurzovou.  
 
 
 
Základní informace o turnaji
 
Program:
 
Pátek, 5. února 2016
11:45 – slavnostní zahájení
12:00 až 20:00 – herní doba - 1. a 2. kolo
 
Sobota, 6. února 2016
9:00 až 18:00 – dopoledne 2. kolo čtyřhry mužů a 1. kolo čtyřhry žen, následně čtvrtfinále, cca od 15:00 semifinále
19:30 – slavnostní galavečer s vyhlášením ankety Badmintonista roku 2015
 
Neděle, 7. února 2016
9:30 – blok finálových zápasů všech disciplín
 
 
About the author Pepa
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading