logo
Český badmintonový svaz

MČR seniorů: v Dobřanech bojovali o cenné kovy hráči nad 35 let

Mistrovství ČR veteránských kategorií od 35 let výše hostily v sobotu 6. května Dobřany. Za pořadatelství Západočeského badmintonového svazu se v místní hale odehrál na osmi kurtech turnaj s početnou účastí, otevřeno bylo celkem 23 disciplín napříč věkovými skupinami od 35+ až do 70+. 

Dle statistiky předsedy Západočeského badmintonového svazu Tomáše Knoppa soutěžilo na MČR seniorů nakonec celkem 99 hráčů a odehráno bylo skoro 150 zápasů. "Premiérově se hrála kategorie dvouhra mužů 70+, které se zúčastnili čtyři hráči." Vítězství si mezi nejstaršími singlisty vybojoval Pavel Homolka před Bohuslavem Skrčeným, Ivanem Jungmannem a Václavem Povolným. 

Při zahájení hráči uctili minutou ticha památku doktora Václava Koudelky, spoluzakladatele jihočeského badmintonu a předsedy oddílu TJ Sokol Křemže, který zemřel po těžké nemoci dne 4. května 2017. K vyjádření upřímné soustrasti se alespoň touto cestou připojuje i redakce Czechbadminton.cz. 


Foto ze zahájení MČR veteránů.

Z lítých badmintonových bojů odešli zlatem ověnčení dvojnásobní vítězové: René Neděla, Martin Herout, Hana Milisová, Dana Kykalová, Boris Krais, Jiří Parkán a Jiří Mácha. Vůbec nejúspěšnější hráčkou MČR seniorů se pak stala Ivana Lurie, která vyhrála všechny tři disciplíny. 

Prohlédněte si: přehled medailistů MČR 

Po třech ročnících pořádaných Západočechy se MČR přesune v příštím roce na Moravu, konkrétně do Brna. Závěrem ještě slovo Tomáše Knoppa: "Za celý pořadatelský tým děkuji všem veteránům z let 2015-17 za účast a doufám, že se za pár let v Dobřanech či Plzni na MČR opět potkáme."
About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading