logo
Český badmintonový svaz

MČR U19 v Ostravě: známe semifinalisty a finalisty jednotlivých disciplín

Po prvním hracím dni mistrovství ČR kategorie U19 v Ostravě lze říci, že do nedělního programu postoupili všichni papírové favorité.

Avizovaná nejsilnější trojice singlistů nezklamala. Cristian Savin v neděli vyzve v repríze dva týdny starého zápasu ze Slovak Open prvního nasazeného Ondřeje Krále (v Trenčíně se po třech setech radoval Král), Petr Beran se pak utká s Janem Somerlíkem startujícím na divokou kartu. Zde více než v ostatních disciplínách platí, že chléb se začne lámat teprve v neděli.

I mezi dívkami do semifinále pronikla trojice favoritek, čtvrté volné místo vedle Terezy Švábíkové, Moniky Světničkové a Veroniky Dobiášové zaujala rovněž na divokou kartu hrající patnáctiletá Bára Hadáčková, jež si cestou k medaili překvapivě snadno poradila s nasazenými Bertou Ausbergerovou a Dominikou Budzelovou. „Vzhledem k Bářiným výsledkům posledních týdnů už ale v jejím případě skoro nejde mluvit o překvapení. Velmi jistě zatím působí i obhájkyně Světničková,“ hodnotí přímo z místa redaktor webu Czechbadminton.cz Tomáš Krajča.


Ondřej Král. Foto: Radim Slíva.

Párové disciplíny jsou dohrány už do finále. V deblu chlapců se v neděli o zlato podle očekávání utkají dva nejvýše nasazené a deblovou kvalitou ostatní převyšující páry Petr Beran, Jan Somerlík a Matěj Hubáček, Ondřej Král. „Tam opravdu nebylo co řešit, soupeři těchto dvou párů do zápasů jako by i šli s tím, že to moc nemá cenu“ říká Tomáš Krajča. Mezi dívkami pak do finále postoupily páry Berta Ausbergerová s Michaelou Zelinkovou, které využily lepšího losu v horní polovině pavouku, a Tereza Švábíková s Monikou Světničkovou.

Domácí Švábíková stále živí naději na vítězný hattrick. Se svým partnerem Vojtěchem Lapáčkem sice v mixu startovali na divokou kartu, i tak ale jejich účast ve finále není velkým překvapením. Tam však čeká první nasazený tým Jan Somerlík, Dominika Budzelová.


Bára Hadáčková a Jan Janoštík. Foto: Radim Slíva.
 
„Bylo pro mě překvapením, že v podstatě jediný opravdu sehraný mixový pár Somerlík, Budzelová měl v semifinále velké problémy s Michaelou Fuchsovou a Markem Aubusem, kteří to i vzhledem k Markově mládí hráli jako debla. To by se podle mne stávat nemělo. Velmi zajímavé bylo i druhé semifinále, kde patnáctiletí Tomáš Švejda a Kateřina Zuzáková jen velmi těsně prohráli s favority Lapáčkem a Švábíkovou,“ zhodnotil mixové zápasy Tomáš Krajča.

Podle Krajči bylo celkově zajímavé sledovat, jak se na šampionátu devatenáctek prosazují hráči kategorie U15: Tomáš Švejda, Jan Janoštík, Bára Hadáčková, Kateřina Zuzáková, Lucie Krpatová. Výkony těchto mladých hráčů kontrastují s únavou, která je znát na mnoha našich nejlepších juniorech z kategorie U19. Ti za poslední týdny absolvovali MS v Bilbau a většina z nich i důležitá „mezinárodka“ v Orlové a na Slovensku. „Trochu z nich vyprchal elán a chuť,“ dodal redaktor Czechbadmintonu.

Výsledky sobotních zápasů najdete zde.
About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading