MEJ: Adam Mendrek postoupil mezi osm nejlepších, Lucie Černá dohrála v osmifinále.

Lucie Černá a Adam Mendrek jsou jeden vítězný zápas od postupu do čtvrtfinále Mistrovství Evropy juniorů. Jak se jim bude dařit v osmifinálových duelech?

Lucie Černá v prvním setu proti Dánce Koch Rhode neměla příliš šancí, o hlavu vyšší soupeřka s českou singlistkou předvedla malé rhodeo a vyhrála 21:12.

Ve druhém setu se obraz hry příliš nezměnil, Černá ale přeci jen tlačila soupeřku do pohybu, přicházely chyby a v závěru byla na Dánce patrná nejistota. Černá snížila ze stavu 16:19 na 19:19, ale za tohoto stavu její lob o pár centimetrů minul zadní čáru a soupeřka měla mečbol, který rychlou kombinací "vystřelené bekendové dlouhé podání - slabší smeč po čáře - křížová obrana" proměnila.

Na singlová čtvrtfinálová umístění Kristíny Ludíkové a Dominiky Koukalové z roku 2007 tak Lucie Černá nenavázala.

Poslední českou nadějí ve dvouhře byl Adam Mendrek, který proti Finu Heinovi sehrál nejlepší zápas na turnaji.

Heino měl první set dobře rozehraný, ale za stavu 18:16 se přísun bodů zastavil. Český singlista pěti body v řadě opanoval koncovku první sady, což následně zopakoval i v setu druhém - zítra odpoledne si Adam Mendrek  zahraje v duelu s Angličanem Walkerem o medaili!