logo
Český badmintonový svaz

MEJ U17: Lvíčata bojovala jako lvi. Česká republika vs. Dánsko 2:3.

Kdy naposledy hrál český tým proti Dánům o medaili na mistrovství Evropy za stavu 2:2 na zápasy? Nikdy! Lvíčata bojovala jako lvi, ale nakonec se se soutěží družstev loučí po porážce 2:3 od nejvýše nasazeného Dánska na konečném děleném pátém místě. 

 

Česká republika vs. Dánsko

„Do souboje proti Dánsku jdeme s hlavou nahoře a nejsilnější sestavou. Největší porci zápasů nesou Honza Louda a Terka Švábíková, k nim jsme postavili do deblových disciplín Míšu Fuchsovou, Petra Berana a Matěje Hubáčka. Držte nám palce a užijte si čtvrtfinále s největším favoritem turnaje na obrazovce,“ řekl před duelem Radek Votava, kouč českého týmu.
 
Úvodní mix naladil na patřičné frekvence především dánské hlasivky, Matěj Hubáček a Michaela Fuchsová na své soupeře herně nestačili a Dánové vedli 1:0.
 
Pokud k duelu dvouhry nastoupí první a druhý nasazený hráč individuálního turnaje, čekáte minimálně tvrdý boj o každý bod. Jan Louda ale ze zápasu s Jesperem Toftem udělal one-young-man-show a jasně zvítězil 21:13 a 21:10.
 
Tereza Švábíková vzápětí na svou soupeřku nestačila, ale Jan Louda s Petrem Beranem ve třech setech porazili pár Eriksen – Thogersen, druhý nasazený v individuálním turnaji, a srovnali na 2:2.
 
Závěrečná čtyřhra dívek bohužel drama nepřinesla. Dánky neznervózněly a po výhře nad českým párem Michaela Fuchsová – Tereza Švábíková přidaly vítězný bod.

"Při tomto rozlosování by se semifinále rovnalo zázraku. Tým zvládl přetěžkou pětičlennou skupinu. Výhry nad Maďarskem, Ukrajinou a Ruskem jsou nesmírně cenné. Ve čtvrtfinále drželi postupové naděje kluci. Skvělý výkon Honzy Loudy ve dvouhře společně s Petrem Beranem ve čtyřhře. Uznání nejen trenérů Dánska, ale třeba i manažera výpravy Německa a prakticky všech, kteří zápas viděli. Český juniorský badminton byl v Lubinu v týmové soutěži vidět. Hráčům děkujeme za předvedené výkony a gratulujeme," hodnotil zápas Radek Votava.
 
Český tým může žehrat na tvrdý los, protože při současné síle našeho družstva by třeba turecký nebo anglický tým byl k poražení. Ale los se změnit nedá, Turci s Angličany budou spolu hrát o finále, český tým se s turnajem družstev loučí s historickým pátým místem a po skvělém utkání s Dánskem.
 
Česká republika vs. Dánsko 2:3

Matěj Hubáček, Michaela Fuchsová vs. Paw Eriksen, Alexandra Boje 5:21 a 18:21

Jan Louda vs. Jesper Toft 21:13 a 21:10

Tereza Švábíková vs. Michelle Skodstrup 8:21 a 17:21

Petr Beran, Jan Louda vs. Paw Eriksen, Mads Thogersen 21:17, 8:21 a 21:16
 
Michaela Fuchsová, Tereza Švábíková vs. Alexandra Boje, Amalie Magelund Krogh 9:21 a 13:21
 
Výsledky českého týmu v soutěži družstev 

Rozlosování soutěže jednotlivců

About the author Pepa
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading