logo
Český badmintonový svaz

MEJ U17: Postup do čtvrtfinále! Česká republika vs. Rusko 3:2.

Český tým láme vlny! Na Mistrovství Evropy juniorů do sedmnácti let zklidnil rozbouřené ruské moře a postoupil mezi osm nejlepších mladých družstev starého kontinentu!


 
Záznam utkání


Český tým uplatnil na Rusy stejnou taktiku jako ve včerejším duelu proti Ukrajině, výhra v obou chlapeckých disciplínách a dívčí čtyřhře. Jan Louda nejprve ztišil ruské volání "maladěc" a jasně vyhrál dvouhru, následně spolu s Petrem Beranem čtyřhru a vítěznou tečku za českou větou dodal pár Michaela Fuchsová - Tereza Švábíková. Dobrá práce!

Blizoučko výhry ve svém zápase byla také Tereza Švábíková, která stejně jako včera prohrála až koncovku třetí sady, v úvodním zápase sehráli dobrý zápas i Matěj Hubáček s Michaelou Fuchsovou.

„Příprava na utkání proti Rusku proběhla poklidně včetně odpoledního tréninku. Cílem bylo postoupit ze skupiny, k čemuž stačila i těsná prohra 2:3. Ale nikdo nejde do utkání s tím, aby prohrál, a my jsme věděli, že můžeme vyhrát i 4:1. Tutu představu průběh utkání jednoznačně naplnil. Hráčům s trenérem děkujeme a blahopřejeme,“ řekl po utkání Radek Votava, kouč českého týmu.

Nasazené Rusko náš tým vyřadil, jako jediný nenasazený pronikl do čtvrtfinále, ale největší favorit turnaje český výběr teprve čeká. Zítra dopoledne nastoupí nebojácná česká lvíčata od 10:00 proti Dánsku.   
 
Česká republika vs. Rusko 3:2

Matěj Hubáček, Michaela Fuchsová vs. Michail Lavrikov, Anastasia Medveděva 15:21 a 14:21

Jan Louda vs. Nikita Fedotovskich 21:13 a 21:10

Tereza Švábíková vs. Anastasia Semenova 21:19, 14:21 a 21:23

Petr Beran, Jan Louda vs. Georgij Karpov, Michail Lavrikov 21:17 a 21:13

Michaela Fuchsová, Tereza Švábíková vs. Julia Vasiljeva, Anastasia Semenova 21:17 a 21:16
 
Výsledky českého týmu v soutěži družstev 

Rozlosování soutěže jednotlivců

About the author Pepa
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading