logo
Český badmintonový svaz

MEJ U19: česká mašina jede na plný výkon, dobré výkony našich juniorů

Úspěšný první den prožila česká juniorská reprezentace na mistrovství Evropy v Mylhúzách. Postupy do druhého kola individuální soutěže si vybojovali všichni čtyři singlisté. Monika Světničková a Jan Louda po přesvědčivých dvousetových výhrách, Ondřej Král vyřadil nasazeného protihráče ze Španělska a Tereza Švábíková zvládla vítězně tři sety s protihráčkou z Německa.

Postup oslavily také páry Monika Světničková-Tereza Švábíková a Jan Somerlík-Matěj Hubáček. Tyto dvojice doplnily včerejší úspěšné mixy Matěj Hubáček-Berta Ausbergerová a Petr Beran-Bára Hadáčková.

Zápasy našich juniorů v prvním kole dvouhry a čtyřhry hodnotil trenér Josef Rubáš: 

Česká mašina jede na plný výkon! Po druhém dnu máme skóre z devíti zápasů 8:1, což je takový slušný začátek evropské badmintonové velmoci. Podobné skóre mají Dánové nebo Francouzi, ale zdaleka ne Němci nebo Angličané.

Dnešní den zahájil Ondra dominantním výkonem proti Španělu Vazquezovi. Proti turnajové dvanáctce dobře uplatnil svou trpělivou taktiku, s připravenou raketou si pohlídal práci na síti a spolehlivě zakončoval své útoky. Skalp nasazeného hráče na mistrovství Evropy? Skvělá práce, Ondro!

Honza a Tereza hráli své zápasy současně. Honza proti Slovákovi Hrnčárovi začal až příliš laxně, když ale zrychlil a předvedl hru, kterou se chce prezentovat v bojích o medaile, byla z toho nepopulární „čtyřka“; i tak jej ale rychlostní trénink neminul, kdo nepracuje v zápase, musí alespoň po něm.

Tereza proti nejistě podávající Němce Spöri dobře začala, ale ve druhé polovině prvního setu svůj náskok prohospodařila, a když nevynucených chyb neubylo, úvodní sadu ztratila. Trpělivější hra na malé hřiště ale nakonec slavila úspěch, další dvě sady měla pod kontrolou.

Monika byla po třídenní pauze trochu vláčná, ale i tak zvládla své úvodní vystoupení velmi dobře, když v duelu s Portugalkou Chang dobře plnila taktické pokyny. Soupeřku rozběhala a ta buď udělala chybu, nebo připravila Monice vítězný míč. Nemusíme hrát na vítězný balón, stačí, když soupeřka udělá chybu.

Velká pochvala našim singlistům, zítra si všichni čtyři zahrají o postup mezi nejlepších šestnáct, a zcela určitě to není cílová stanice jejich snažení. Páteční boj o medaile je velká výzva!

V párech nejprve kontrolovaně přehrály Tereza s Monikou finské duo, jen o pár minut později úspěšně dokončili svůj vstup do turnaje Matěj s Honzou. Cenné výhry a zítra proti nasazeným francouzským favoritům bojovat o každý bod!

V posledním českém duelu dne Berta s Míšou nestačily na bulharskou dvojici, když chyběla kvalitnější mezihra a sebevědomí na lepší než jen pasivní údery v rozhodujících chvílích zápasu. Pozápasový taktický rozbor se protáhl až k večeři, kde v improvizovaném duelu nastoupily dvě skleničky proti jablku a slánce.

Středeční duely potvrdily příslušnost našeho týmu k evropské špičce, ale pokud chceme patřit mezi skutečnou elitu, musí na konci zítřejšího dne svítit české vlaječky hned několikrát vlevo.

Zítra začíná útok singlistů na čtvrtfinále, deblisté hrají o postup mezi nejlepších šestnáct. A česká mašina se hned tak nezastaví!

About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading