logo
Český badmintonový svaz

MEJ U19: od 15 hodin sledujte čtvrtfinále, Češi mají pět šancí na medaili

 Od 15 hodin se v Mylhúzách rozeběhnou čtvrtfinálové zápasy mistrovství Evropy juniorů. A Česko patří mezi země, které stále mají velkou šanci na zisk některé z medailí: ve hře jsou ještě tři singlisté (Jan Louda, Ondřej Král a Tereza Švábíková) a dva pánské debly (Ondřej Král - Petr Beran a Matěj Hubáček - Jan Somerlík). 

Živý přenos ze všech kurtů nabízí YouTube kanál Badminton Europe. Výsledky můžete sledovat přes Tournamentsoftware.

V 15 hodin se jako první dostane do hry na kurtu č. 2 Tereza Švábíková, její soupeřkou bude jedna z velkých favoritek mistrovského titulu Yvonne Li (Německo). 

Zhruba v 15:30 se představí na kurtu č. 3 Ondřej Král, jeho soupeřem bude anglický badmintonista David Jones. Favoritem bude určitě soupeř, ale Ondřej už v turnaji dokázal vyřadit nasazené hráče a rozhodně nebude dopředu poražen. 

Mezi 16 a 16:30 jako třetí zápas na kurtu č. 4 začne duel Jana Loudy s Joranem Kweekelem (Nizozemsko). Čtvrtý nasazený Jan Louda dosud turnajovým pavoukem prochází beze ztráty setu, ale soupeř z Nizozemska bude velkou výzvou. 

Na závěr pátečního programu přijdou znovu na řadu čeští deblisté. Petr Beran a Ondřej Král dopoledne zvládli souboj s estonskou dvojicí Kert-Löo 21:10 a 21:17. Zhruba v 17:30 by měli nastoupit na kurtu č. 3 proti turnajovým jedničkám Thomu Gicquelovi a Tomovi Junioru Popovovi z Francie. Těžký soupeř, ale ve čtvrtfinále mistrovství Evropy už si jde jen stěží vybírat... 

Ve stejné době na "svém" vítězném kurtu č. 4 nastoupí také duo Matěj Hubáček - Jan Somerlík. Ti zvládli v souboji čtyř leváků porazit bulharský pár Igor Panev - Dimitar Yanakiev 21:9 a 21:10. Jana a Matěje čekají turnajové dvojky Robert Cybulski a Pawel Smilowski z Polska. Velká výzva, pomoci by našim mohl fakt, že Cybulski a Smilowski strávili na kurtu 45 minut a své osmifinále proti skotskému páru Dunn-Pringle vyhráli až 23:21 ve třetím setu. 

About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading