logo
Český badmintonový svaz

MEJ U19: první den soutěže jednotlivců přinesl dvě mixové výhry

První kola smíšené čtyřhry byla v úterním programu evropského juniorského šampionátu. Do hry zasáhly oba české páry - a vedly si zdárně. Jak Petr Beran s Bárou Hadáčkovou, tak i Matěj Hubáček s Bertou Ausbergerovou postoupili mezi 32 nejlepších dvojic turnaje. 

Petr Beran a Bára Hadáčková potřebovali k postupu tři sety. Výsledek 21:16 19:21 a 21:16 se španělskou dvojicí Andres Martin-Paula Lopez znamená postup do druhého kola, kde čekají angličtí soupeři Steven Stallwood a Hope Warner. 

Matěj Hubáček a Berta Ausbergerová hráli proti slovenským soupeřům Andreji Antoškovi a Alexandře Remenové. Jednoznačnější průběh i výsledek, Slováci se drželi pouze ve druhém setu do jeho poloviny, celkově 21:9 a 21:13. Matěje s Bertou zítra čekají ruští soupeři Mikhail Lavrikov a Valeriia Makkoveeva. Ruský tým prošel až do finále týmové soutěže, takže to bude určitě tužší oříšek k rozlousknutí. 

O průběhu dnešního dne referuje trenér Josef Rubáš:

"Přechod mezi turnajem družstev a jednotlivců jsme zvládli v nastaveném kurzu. Přes poledne jsme v dobrém tempu potrénovali, odpoledne oba naše mixy postoupily do druhého kola.

Dopoledne finálovým mačem vyvrcholila soutěž družstev.

Už je asi jasné, proč jsme si ze všech soupeřů do čtvrtfinále přáli ze všeho nejméně Francii. Domácí favorit turnaji jasně dominoval a v play-off neztratil jediný zápas. Pouze českému týmu se podařilo jít alespoň do dvou nastavených koncovek.

Na podobných turnajích je důležité „neztratit tempo“, takže i když většina českých hráčů měla volný den, připravili jsme krátký intenzivní trénink, spojený s oživením technických dovedností.

Odpoledne se rozehrála soutěž jednotlivců prvním kolem smíšené čtyřhry.

Petr s Bárou porazili španělský pár ve třech setech, když se kromě soupeřů trochu prali i s provedením standardních situací, Matěj s Bertou využili příznivého losu a v duelu se slovenským párem měli mimo jiné za úkol právě ty standardní situace potrénovat ve hře.

Dnes na jedničku, ale zítra už to bude těžší písemka, jak říká Luděk, jeden z našich trenérů. "

Všechny zápasy dnešního dne si můžete prohlédnout v záznamu streamu (kamery lze měnit při rozkliknutí na YouTube): 
Petr a Bára hráli na kurtu č. 4, Matěj a Berta na kurtu č. 3Výsledky turnaje: tournamentsoftware

About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading