logo
Český badmintonový svaz

Michal Rogalski: "Pevně věřím, že letos obhájíme zlato!"

Jednou z velkých hvězd české extraligy je už několik let polský singlista Michal Rogalski. Opora favorizovaného družstva Sokol Meteor Praha Radotín odpovídala na naše dotazy krátce před zahájením finálového víkendu, během něhož se rozhodne o mistrovském titulu. 

Michal Rogalski je aktuálně 184. hráčem světového žebříčku ve dvouhře mužů, v kariéře už ale vyšplhal na 70. místo a loni byl důležitým jazýčkem na vahách při zisku mistrovského titulu Meteoru, když ve finále po třech setech porazil svého reprezentačního kolegu Adriana Dziolka. 

Jak se dostal k angažmá v české extralize?
Bylo to před pár lety, díky Danovi Skrčenému, který sháněl hráče pro kladenské družstvo - myslím, že poprvé jsem v Česku nastoupil v roce 2013.

Které věci máš v Česku rád, a které naopak méně? 
Nejvíc mi u vás chutná smažený sýr, hranolky, omáčky a samozřejmě pivo ;-)

Jak vnímáš český badminton v porovnání s polským? 
V Česku jsem začal hrát, protože rád poznávám nové lidi, zkouším nové věci a stavím před sebe výzvy. Když jsem hrál za Kladno, dostali jsme se do play-off a bojovali o medaile. V Meteoru je to ještě o krok výš, bojujeme pokaždé o zlato. A to je pro mě motivující i doma v Polsku - za všech okolností se snažit dosáhnout na zlato. 


Michal Rogalski. Foto: archiv Sokolu Meteor Praha Radotín

Letos stejně jako loni hraješ za pražský Meteor. Výhra po základní části znamenala přímý postup mezi čtyři nejlepší týmy - je to teď pro vás "zlato - nebo nic"? 
Jak jsem už řekl, vždycky je to pro mě ten hlavní cíl. Dokázali jsme zlato získat loni a pevně věřím tomu, že ho letos obhájíme. 

Které ligové soutěže jsi v kariéře vyzkoušel?
Hrál jsem ve Francii, Německu, Dánsku, Česku, Slovensku a také doma v Polsku.

Na který svůj úspěch nejvíce vzpomínáš a jaké jsou tvé cíle do budoucna? 
Nejvíce bylo asi semifinále na GP v Rusku a doma na Polish Open. Podařilo se mi vyhrát Polish International a Bulgarian International. Reprezentoval jsem Polsko na mistrovství světa i Evropy. A z týmových soutěží si vážím stříbrné a bronzové medaile z ME družstev.

Můžeš prozradit něco "ze zákulisí" svého extraligového týmu? 
Mám štěstí, že jsem jako své klubové šéfy v Česku mohl mít Dana Skrčeného a Ondru Lubase, k oběma mám velký respekt. Jsou to upřímní lidé a přátelé. 
About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading