logo
Český badmintonový svaz

Mistrovství Evropy: Milan Ludík neprošel druhým kolem dvouhry, ve hře jsou ještě Švábíková s Tomalovou

Druhý hrací den mistrovství Evropy přinesl tři zápasy českých hráčů. Ve dvouhrách se nepodařilo překonat favorizované soupeře, ale Tereza Švábíková a Kateřina Tomalová vyhrály svůj první zápas čtyřhry žen a v osmifinále zítra vyzvou nasazené čtyřky. 

Den z pohledu Čechů otevřela krátce po půl jedenácté Kateřina Tomalová, která se utkala s turnajovou trojkou Lindou Zetchiri. Bulharská hráčka, aktuálně 21. na světě, byla velkou favoritkou a tuto úlohu také potvrdila po setech 12:21 a 15:21. "Slušný výkon proti favoritce, jen škoda nevyužitého vedení ve druhém setu," hodnotila Kateřina svůj první zápas. Pak už ale nezbývalo, než sebrat síly a koncentraci na druhou disciplínu - dámskou čtyřhru. 

Po poledni přišel na řadu Milan Ludík. Na včerejší výhru nad maďarskou jedničkou Krauszem bohužel nenavázal - Vladimiru Malkovovi z Ruska podlehl 19:21 a 10:21. Velká škoda vyrovnané první sady, proti 64. hráči světa Ludík určitě nebyl bez šance. Úspěch českým barvám přinesla až dámská čtyřhra. Kateřina Tomalová a Tereza Švábíková si poradily s lotyšským párem Liana Lencevica a Jekaterina Romanova i přes zaváhání v první sadě 19:21 21:11 a 21:9. "Jedeme dál!" hlásí Kateřina Tomalová - zítra klimkovické hráčky vyzvou ruský pár Anastasya Chervyakova - Olga Morozova. Nasazené čtyřky a 26. pár světového žebříčku - těžká překážka. Zda ji Kateřina a Tereza překonají, se ukáže v 15:35, zápas je naplánován na kurt č. 3. 

Průběžné výsledky sledujte na tournamentsoftware.

Živý stream ze všech kurtů najdete na webu Laola1.TV
About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading