logo
Český badmintonový svaz

Mistrovství Evropy: první den přinesl výhru Milana Ludíka a vyřazení mixu Bitman-Bášová

V dánském Koldingu odstartovalo mistrovství Evropy dospělých. V dnešním programu prvních kol se představili dva čeští zástupci: Milan Ludík ve dvouhře a mix Alžběta Bášová - Jakub Bitman. 

Milan Ludík se dostal do hry už v první várce zápasů ve 13 hodin. A "vykopl" z českého pohledu velmi vydařeně: za 33 minut získal poklidné vítězství nad Gergely Krauszem z Maďarska poměrem 21:9 a 21:14. Jediný okamžik, kdy Krausz v celém zápase vedl, bylo skóre 1:0 ve druhém setu, jinak měl Milan hru pevně pod kontrolou a 131. hráče světa jednoznačně přehrál. 

Zítra čeká Milana tužší oříšek k rozlousknutí: Vladimir Malkov z Ruska, 64. hráč světového žebříčku; navíc s ním má Ludík nepříznivou zápasovou bilanci 0:2. 

"Mám velikou radost a chtěl bych poděkovat svým fanouškům z klubu Langhoj za skvělou podporu," zhodnotil Milan své dnešní úspěšné vystoupení. "Zítra nastoupím proti Malkovovi, nejlepšímu hráči z Ruska," dodává ještě s vědomím kvalit soupeře do druhého kola. Zklamáním skončilo mistrovství Evropy pro Jakuba Bitmana a Alžbětu Bášovou. Ti si ve večerním prvním kole mixu neporadili s dánským párem Soren Gravholt - Maiken Fruergaard a za 31 minut odešli poraženi 13:21 a 17:21. Se 46. dvojicí světového žebříčku se Jakub a Alžběta utkali poprvé a mohou litovat i ne zcela příznivého losu. 

Zítra čeká české reprezentanty tento program:
v 10:30 h na kurtu č. 4: Kateřina Tomalová vs. Linda Zetchiri (Bulharsko)
ve 12:15 h na kurtu č. 2: Milan Ludík vs. Vladimir Malkov (Rusko)
v 17:35 h na kurtu č. 4: Tereza Švábíková a Kateřina Tomalová vs. Liana Lencevica, Jekaterina Romanova (Lotyšsko)

Průběžné výsledky sledujte na tournamentsoftware.

Živý stream ze všech kurtů najdete na webu Laola1.TV
About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading