logo
Český badmintonový svaz

Mistrovství Evropy: Švábíková s Tomalovou nestačily nasazeným Ruskám, končí na 9. místě

Čtvrté nasazené Rusky Anastasia Chervyakova a Olga Morozova byly nad síly českého páru Kateřina Tomalová - Tereza Švábíková. V soutěži mistrovství Evropy dospělých v dánském Koldingu tak skončili i poslední čeští zástupci. 

Papírové favoritky zápas s českou dvojicí celou dobu kontrolovaly a vyhrály poměrem 21:9 a 21:9. Cesta klimkovického páru se tak zastavila v osmifinále - celkové 9. místo ale může být díky bodovému přísunu vstupenkou na letní mistrovství světa. 

"Do dnešního zápasu proti Ruskám jsme nastupovaly s klidnou hlavou a cílem strávit na kurtu co nejdelší čas a vyhnout se jednoduchým chybám. Dobře jsme podávaly i rozehrávaly, držely míč ve výměně, ale na bezchybnou ruskou rutinu a obranu jsme recept nenašly. Byl to jeden z těch zápasů, kdy předvedený herní výkon byl mnohem lepší, než bodový výsledek. S celkovým děleným 9. místem jsme každopádně spokojené," hodnotila Kateřina Tomalová.


Kateřina Tomalová a Tereza Švábíková. Foto: Bente Sovndal

Dodává pak ještě skvělou zprávu:

"Na základě dnes zveřejněného světového žebříčku bychom se také měly kvalifikovat na srpnové MS - patří nám 45. postupové místo z 48. Oficiální seznam postupujících by měla světová federace vydat zítra."

Kateřina Tomalová se vrací i ke svému vystoupení v dámském singlu. "Ve dvouhře pro mě bylo důležité vidět, že i s top evropskými hráčkami se dá hrát a ve výměnách držet krok. Oba sety proti Zetchiri jsem měla do poloviny dobře rozehrané, ale pak jsem začala být zbytečně zbrklá a s tím přišly nevynucené chyby. Pevně doufám, že to však pro mě ve dvouhře nebylo poslední ME a příští rok ve Španělsku k účasti přidám i nějakou tu výhru."

Tereza Švábíková je nejmladší členkou české výpravy na ME. "Já jsem v prvé řadě nadšena, že jsem tady vůbec byla. Pro takové turnaje dřeme na trénincích. Měly jsme štěstí při obrovské smůle Míši Fuchsové a taky bylo velmi obtížné prosadit v bývalém klubu můj start na některých turnajích např. v Itálii, bez kterého bychom tady s Katkou vůbec nehrály. Jsem ráda, že se to nakonec povedlo," popisuje.

"Byla jsem zaskočená, jak mě atmosféra tohoto turnaje pohltila a jak jsem byla při prvním zápase nervózní. Věřím, že toto mé první ME v kategorii dospělých není zároveň posledním, na kterém startuji, a tady získané zkušenosti zhodnotím ve chvíli, kdy budu mít na medaili, ve kterou v budoucnu věřím. Na příští ME se pokusím kvalifikovat už i ve dvouhře."

"Chtěla bych poděkovat trenérovi Jorgenovi z dánského klubu Langhoj, který byl tak ochotný a okoučoval nás v prvním zápase, a vlastně celé skupině z Langhoje, která nás tady podporovala. Náš herní výkon a umístění už za nás okomentovala Katka, já jen můžu k tomu říct, že na to, že spolu vůbec debla netrénujeme, to bylo dobré."

About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading