logo
Český badmintonový svaz

Mistrovství Evropy U17 přilákalo do Prahy rekordní počet národních týmů

"Trháme rekordy," komentoval stručně Jan Kolář, předseda komise rozhodčích ČBaS, informaci o počtu přihlášených týmů do soutěže Mistrovství Evropy U17. 

Turnaj, který bude ve dnech 21.-29. listopadu hostit hala v Praze - Štěrboholech, totiž přilákal hned 37 zemí - více než dvě třetiny z celkového počtu 52 členských organizací konfederace Badminton Europe. 

"Je skvělé, že překonáváme rekordy v počtu zemí, vstupujících do soutěží U17," komentoval na oficiálním webu Badminton Europe Peter Tarcala, předseda komise turnajů BEC. Jimmy Andersen, manažer BE, uvedl: "Úroveň badmintonu v Evropě neustále roste v řadě zemí. Na turnaji jako je ten pražský bude mít více zemí reálnou možnost dosáhnout dobrých výsledků, možná dokonce i medaile."


Český výběr U17 na soustředění v Nymburku. Foto: Tomáš Krajča

Přejme si, aby mezi tyto země patřila také domácí Česká republika. Turnaj v domácím prostředí je obrovskou motivací i příležitostí pro naše reprezentanty narozené v letech 2001 a později. 

Prohlédnout si nyní můžete: kompletní seznam zúčastněných zemí

Do půlnoci 7. listopadu musí jednotlivé federace dodat seznam jmen hráčů, kteří zasáhnou do týmové soutěže. Rozlosování základních skupin bude provedeno a zveřejněno v úterý 12. září. 
About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading