Mistrovství Evropy: Výsledky finálových zápasů. Dánové slaví hattrick.

Mistrovstí Evropy jednotlivců 2012 zná své vítěze. Zatímco předchozí dny byly plné zvratů a nečekaných výsledků, sobotní odpoledne se neslo v duchu favoritů.

První zlatou medaili si zaslouženě odváží zkušený polský pár Mateusiak - Zieba, pro jejich dánské soupeře je však i stříbrný kov obrovským úspěchem. Jediný, kdo zdolal miláčka domácího publika Henriho Hurskainena, byl německý reprezentant Marc Zwiebler. Odehrát dva sety zabralo nejlepším evropským singlistům pro rok 2012 dvaačtyřicet minut!

Na řadu následně přišel nejdelší duel dne - ženská dvouhra, jež trval 68 minut a z vítězství se v těsné koncovce třetího setu radovala jako obvykle Tine Baun. Dánská jednička svou výhrou nastartovala sérii vítězných zápasů pro evropskou badmintonovou velmoc. Jen 34 minut dokázal vzdorovat německý pár Fuchs - Roth Dánům Boemu a Mogensenovi. V závěru sobotního programu zhlédli diváci v Telenor Aréně čistě dánský souboj v ženské čtyřhře. Nadvládu nad starým kontinentem potvrdil pár Pedersen - Rytter Juhl.

Smíšená čtyřhra
Robert Mateusiak, Nadiezda Zieba (7., Polsko) vs. Mads Pieler Kolding, Julie Houmann (8., Dánsko) 21:12 a 24:22

Dvouhra mužů
Marc Zwiebler (4., Německo) vs. Henri Hurskainen (Švédsko) 21:15 a 21:13

Dvouhra žen
Tine Baun (1., Dánsko) vs. Juliane Schenk (2., Německo) 21:19, 16:21 a 21:19

Čtyřhra mužů
Mathias Boe, Carsten Mogensen (1., Dánsko) vs. Michael Fuchs, Oliver Roth (7., Německo) 21:11 a 21:11

Čtyřhra žen
Christinna Pedersen, Kamilla Rytter Juhl (1., Dánsko) vs. Line Damkjaer Kruse, Marie Roepke (3., Dánsko) 21:17 a 24:22
Máte-li jakýkoliv dotaz ohledně badmintonu a na našich stránkách jste nenašli odpověď, napište mail na adresu jrubas@seznam.cz. Bude-li to v mých silách, rád vám na něj odpovím.