logo
Český badmintonový svaz

Mojmír Hnilica: O ocenění na Galavečeru jsem netušil, vychutnali si mě

Během slavnostního Galavečera při kongresu BEC v Praze se byli vyznamenáni i dva Češi. Zakladatel českého badmintonu Josef R. Beneš byl oceněn titulem "čestný viceprezident BEC", Mojmír Hnilica pak obdržel cenu Technical Official of the Year. 

Co pro Vás znamená ocenění Technical Official of the Year?
Znamená určitě hodně. Je to ocenění nejen za loňský rok, ale vlastně za celou mojí dlouhou kariéru. Svým způsobem je to i uznání českému badmintonu a jeho rozhodčím. A je o to cennější, že ocenění bylo předáno v Praze při tak významné akci (50 let evropského badmintonu).
 
Měl jste signály, že byste mohl právě Vy být oceněn?
Neměl, a ani jsem netušil, že tato cena bude na Gala večeru udělena, zjistil jsem to až na poslední chvíli z programu. Ti, co o tom věděli, si mne vychutnali a nic dopředu neprozradili.
 

Mojmír Hnilica (vpravo) přebírá ocenění z rukou Petera Tarcaly. Foto: Robert Špaček.
 
Ve své děkovné řeči jste zmínil dvě osoby, které "kompletně změnily Váš život": Franka Wilsona a Torstena Berga. Proč?
Já jsem ani o kariéru rozhodčího moc nestál, spíše jsem byl mezi rozhodčí zatlačen pány Simem a Paťkem. Nevím proč, ale předseda sportovní komise Evropské badmintonové unie pan Wilson si mne vyhlédl nejdříve za svého pomocníka, a poté i za nástupce ve funkci, a tím mne dostal do „vrcholového“ badmintonu. A pan Berg coby prezident této organizace mne také na cestě vzhůru velmi podpořil.
 
Jak se Vám líbil kongres a samotné Gala?
Samotného kongresu jsem se nezúčastnil, protože u nás v tom čase probíhal turnaj GPB U13. Gala večer byl zorganizován na profesionální úrovni a mně osobně přinesl ono překvapivé ocenění, takže líbil moc.
 
Jaké máte další turnajové plány?
V sobotu letím do Singapuru, v září do Jižní Koreje a v prosinci mne čeká SuperSeries Finals v Dubai.
 
Co Vám dělá největší radost, co se badmintonu týče?
Radost mi udělala, kromě zmíněného ocenění, úspěšně zvládnutá olympiáda v Riu a samozřejmě trénování našich badmintonových nadějí v oddíle. Obecně mne těší vzrůstající obliba badmintonu na celém světě a samozřejmě i u nás. Už se nikdo nediví, že se badminton hraje i v hale a na body, jako tomu bylo v době, kdy jsem začínal. Ještě bych dodal, že nás velmi zasáhl odchod Ivana Škáchy, byl to dobrý kamarád a chybí nám…
 
About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading