MS v Glasgow: Evropa má jistotu tří medailí. Z jakého budou kovu?

Páteční mimořádně zajímavý čtvrtfinálový program badmintonového mistrovství světa v Glasgow přinesl evropskému kontinentu tři medaile. Výjimečně se o jednu z nich nezasloužila Carolina Marin, jež vypadla s Japonkou Nozomi Okuharou.

Španělská singlistka prohrála s Japonkou 18:21, 21:14 a 15:21 po spektakulárním utkání, které trvalo 93 minut a rozhodlo o tom, že Marin neobhájí svůj dva roky starý mistrovský titul. Záznam zápasu si můžete prohlédnout zde:

O evropské medaile se tak postaraly dánské deblistky a obhájkyně stříbrné medaile z předloňského MS i loňské olympiády Christinna Pedersen a Kamilla Rytter Juhl, jež japonskou dvojici Shiho Tanaka, Koharu Yonemoto zdolaly až 27:25 v rozhodujícím setu, „domácí“ miláčci Chris a Gabby Adcockovi v mixu a Dán Viktor Axelsen ve dvouhře mužů.

Naopak trpce skončil šampionát pro druhé nasazené dánské deblisty Mathiase Boeho a Carstena Mogensena, kteří s čínským párem Liu Cheng, Nan Zhang prohráli 20:22 ve třetím setu.

Semifinálový blok MS začíná v sobotu v 11 hodin středoevropského času. Z jakého kovu budou nakonec evropské medaile?