logo
Český badmintonový svaz
Jan Port s Japoncem Yamamotem.

MS veteránů: druhý nasazený Fröhlich musel skrečovat kvůli zranění

Jan Fröhlich bohužel nedostal šanci obhájit své nasazení na badmintonovém MS veteránů v Indii, do hry turnajovou dvojku v kategorii nad 35 let nepustilo zranění hrací ruky. V Kóčinu dohráli ve středu i ostatní čeští reprezentanti Jan Port a Ladislav Oros.

"Honza přijel se zlomeninou zápěstní kůstky na pravé ruce. Veškeré výdaje měl předem uhrazené, tak to prostě přijel zkusit, alespoň v singlu. Zranění mu nakonec nedovolilo hrát pravou rukou. Zkusil to levou, i když se to zdá trochu bláznivé. Kvalita soupeře a hlavně respekt k němu však Honzovi nedovolily takto hrát déle než do stavu 1:11 v prvním setu. Poté z turnaje odstoupil," vysvětluje skreč ve prospěch Fröhlichova soupeře Němce Hendrika Westermeyera další člen české výpravy Ladislav Oros.

"Podle papírových předpokladů by tento Honza turnaj pravděpodobně vyhrál. Co dodat? Škoda pro něj, ale hlavně pro nás pro všechny," napsal z Indie Oros. Přejeme Janovi brzké uzdravení a co nejrychlejší návrat na kurty!

S ohledem na výše napsané lze hovořit o štěstí, že se o svůj další turnajový osud mohli Jan Port a Ladislav Oros poprat až do samotného konce na kurtu. A že jejich deblový zápas pořádnou bitvou byl! Se singapursko-ruskou dvojicí Arun Keshav Cavale, Dmitri Ilin ale Port s Orosem nakonec v prvním kole deblu nad 40 let prohráli 21:15, 16:21 a 15:21. 


Ladislav Oros a Jan Port (v oranžovém) se soupeři.

"Bylo to o kousek, když se to lámalo, povedlo nebo spíš nepovedlo se jim pár míčů a my jsme to zapařili... Oni se postupně sehrávali a přestali nám baštit věci, které fungovaly v prvním setu. Mně ve třetím v důležité fázi pískli podání nad pasem a další jsem zkazil, jak jsem to chtěl dát správně. Ale byly tam i dobré momenty. No nic. Jinak Singapurec byl nejlepší hráč na hřišti a to asi rozhodlo. Kdyby hrál s kýmkoliv z ostatních hráčů, vyhrál by. Navíc u toho řval jako Šarapovová. Musel jsem mu to říct, ale rozhodčím se to moc nelíbilo," popsal průběh 42 minut dlouhého zápasu Ladislav Oros. 

"Rozhodně byli k poražení. Ve třetím setu to bylo 16:17, bohužel jsme za celé utkání nezvládli nervozitu. Jednoznačně to byla příčina porážky. Mrzí mě, že jsme staří hráči a neumíme moc pracovat s psychikou," dodává Jan Port. Ten se odpoledne představil ještě ve druhém kole dvouhry kategorie nad 40 let, kde mu byl soupeřem favorizovaný Japonec Takuya Yamamoto. 

"Dlouhé výměny. On moc neútočil, všude byl. Běhal jak stroj. V prvním setu se mi dařilo určovat hru a míček za stavu 20:19 jsem měl dát. On se válel někde na zadní čáře, stačilo to jakkoliv zkrátit, dal jsem ale do sítě. Ve druhém setu jsem hrál lehce proti větru z klimatizace a měl jsem to maličko kratší. Tim pádem on převzal iniciativu a běhat jsem začal já. Po par míčcich jsem tak bohužel "zdechnul" na kondici. Zápas byl ale super. Fandilo mi tam spousta Indů, byla super atmosféra," hodnotí Port utkání, v němž podlehl Japonci 20:22 a 12:21.

Mistrovství světa seniorů tak pokračuje bez Čechů.

Konec by ale měl být pozitivní. "Těšíme se na mistrovství Evropy, co bude za rok. Díky všem za podporu!" hlásí z Indie za stále dobře naladěnou českou výpravu Jan Port. 

Výsledky MS veteránů si prohlédněte ZDE.
About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading