logo
Český badmintonový svaz
Česká výprava na MS veteránů v indickém Kóčinu.

MS veteránů v Indii: Česko reprezentují Jan Fröhlich, Jan Port a Ladislav Oros

V indickém Kóčinu bylo v pondělí zahájeno mistrovství světa veteránů. Českou republiku na turnaji reprezentuje trojice Jan Port, Ladislav Oros a Jan Fröhlich, který je ve své kategorii dokonce druhý nasazený.

Jako první zasáhl do hry Ladislav Oros, který se však po prohře 17:21 a 10:21 s domácím Vijayem Sharmou musel se dvouhrou v kategorii nad 45 let rozloučit. 

„Honza Fröhlich mi perfektně radil, všechno to dávalo smysl, ale realizace nějak nešla. Zahrál jsem to přesně, jak jsme si řekli, a zrovna to nevyšlo, a znova. Takticky to bylo správně, ale nezahrál jsem to správně. Moc jsem o všem přemýšlel. Nejlepší jsou zápasy, kdy vidíš jenom míček a kolem mlha… tohle bohužel nebyl on,“ zhodnotil utkání Oros.


Jan Port, Jan Fröhlich a Ladislav Oros na slavnostním zahájení MS. 

Ani prohra mu však neubrala z dobré nálady. „Jdeme zpátky do haly na Honzovo zápas. Teď bude v hlavním přenosu on. Musím ho hodinu a půl rozehrát, zalepil jsem si čtyři puchýře, dvakrát se mi nechce, ale on se obětoval ráno:) Jak je to s tím teplým pivem a tou Němkou? Nebo je to obráceně? Držte mu palce!“ napsal „Lába“ Oros před večerním utkáním Jana Porta.

Portovi se dlouhá rozehrávka od parťáka vyplatila, německého soupeře v kategorii nad 40 let Michaela Anhaeusera porazil 21:15 a 21:10. „Měl jsem lehčího soupeře než Lába. Lába hrál s Indem, co to OPRAVDU uměl. Lába se nezbavil nervozity a zahrál hluboce pod svou úroveň a Ind vyhrál. Já měl lepší los, starého Němce, seřezal jsem ho. Neměl nárok, ale byl jsem nervózní také a pokud to ve středu nezlepším, tedy nezbavím se nervozity, nemám proti Japoncovi šanci,“ zhodnotil Port. „Naštěstí byl dnešní soupeř starší a nestíhal. Ale benďas uměl, jen byl pozdě u míčů. Myslím si, že Japonec bude šinkanzen,“ dodal.

Dalším soupeřem Porta bude pravděpodobně ve středu (rozpis ještě není dán) Japonec Takuya Yamamoto, ve stejný den by měl do hry zasáhnout i Jan Fröhlich, jenž je v kategorii nad 35 let turnajovou dvojkou. Jeho soupeřem bude Němec Hendrik Westermeyer. Oros s Portem pak ještě zasáhnou do turnaje čtyřher v kategorii nad 40 let.


Momentka z utkání Ladislava Orose.

Využili jsme dobrého komunikačního kanálu na trase Praha-Indie a nechali naše reprezentanty, aby se o turnaji více rozpovídali.

„Dojmy z Indie: všude palmy, jezdí se vlevo, hrozně lidí, všichni troubí, vše oprejskané, všude taková špína a bordel, v kontrastu s tím tu chodí dámy v barevných věcech, sloupy s elektroinstalacemi je vždy jeden velký chuchvalec drátů. Norma pláče. Venku je jako na rovníku - tedy prádelna. A od rovníku jsme coby Honza Železný dohodil.

Musím Lábu hodně pochválit, že vybral logisticky dokonalý hotel – máme to osm minut chůze. Navíc čtyřhvězda a velmi levný, každého to přišlo na 1800 Kč na 6 nocí! V Indii je levně. Jsme tu jako západní Němci u nás!“ napsal z Kóčinu Jan Port.

„Vyjdeš tu na ulici, šílený vedro, 100 procent vlhkost, mraky lidí, všude bordel, listí, bláto, bordel, starý harampádí všude, všechno ošuntělý, všichni troubí, lidí milion, ale jako CELEK je to fajn. Jako cítíš se tu bezpečně. Nejsou to islamisti, ale hinduisti, je to fakt rozdíl. A jsou hrozně pokorní,“ pokračoval Port.

„Jinak je tu hráč, o kterém nám Honza Fröhlich dnes řekl, že porazil Lin Dana, a podobných je tu více. Tím chci říct, že tu jsou fakt dobří hráči a je na co se dívat. On tam chodí na 1,5 kroku a hraje famózně. Nechápu to, ale asi to prostě jde. Dnes byly k vidění super zápasy, hlavně v kategorii 35+. Nešlo odejít z haly,“ popisuje své dojmy z mistrovství světa český badmintonista.

„Na toto mistrovství jsme s Lábou trénovali na stará kolena celé léto. Opravdu každý den. Je nám sice 45, ale stále žijeme badmintonem. Milujeme tu hru. Já byl vloni ve 4. kole ME, ale tohle je jiný level. 3. kolo by byl úspěch, ale nevěřím si moc. Ten Japonec je fakt dobrej, zkusím dát co nejvíce bodů,“ uzavírá Port.


Jan Fröhlich a Jan Port s fanynkou.

Držme našim seniorským reprezentantům palce!

Výsledky MS veteránů najdete zde.

About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading