MSJ soutěž jednotlivců: Lucie Černá a Adam Mendrek postoupili do 3. kola dvouher.

Na Mistrovství světa juniorů se dnes rozehrála soutěž jednotlivců, ve dvouhře se odehrají první a druhá kola. Už do třetího kola pronikla Lucie Černá, odpoledne se o stejný kousek pokusili další čtyři čeští hráči, ale úspěšný byl nakonec jen Adam Mendrek.

Lucie Černá

První kolo dvouher zvládli Jaromír Janáček a Michal Světnička, pro jeho sestru Moniku byla Ukrajinka Samarchants osudem, když Světničková celý třetí set vedla, ale bohužel nezvládla koncovku rozhodující sady; soupeřka otočila ze stavu 15:18 na 20:18.

Dva české páry Světnička - Světničková a Mendrek - Zychová potom ve smíšené čtyřhře nestačily na silné soupeře.

Pozor, teď už se soustředíme, hrajeme o postup mezi poslední 32 hráčů v soutěži!

Zápasy ve druhém kole dvouher zahájila z českého pohledu výborně Lucie Černá, když ve velmi dobré pohodě přejela Němku Kaeppein 21:13 a 21:12. V boji o postup mezi nejlepších šestnáct to ale bude hodně těžké, na českokrumlovskou hráčku čeká Korejka Ryu.

K podobnému výsledku měl našlápnuto i Adam Mendrek, nad Nizozemcem De Vriesem vedl 21:13 a 20:14, ale trestuhodně zápas zdramatizoval a ve třetím setu čelil dokonce mečbolu soupeře! Trest v podobě překvapivého vyřazení nepřišel, Mendrek nakonec zápas dovedl do vítězného konce a zítra si zahraje zápas o postup do osmifinále proti Angličanu Laneovi.

To už se nepodařilo dalším dvěma českým singlistům. Michala Světničku ugriloval dánský soupeř, Jaromír Janáček byl ve druhé sadě tři míčky od výhry, nakonec se i on se soutěží loučí ve druhém kole.

Zápasy Mistrovství světa juniorů s českou účastí

1. kolo

Jaromír Janáček vs. Amrullo Bakhshullaev (Uzbekistán) 21:13 a 21:13

Monika Světničková vs. Darya Samarchats (Ukrajina) 21:17, 13:21 a 20:22

Michal Světnička vs. Anton Truskalov (Ukrajina) 21:19 a 24:22

Michal Světnička, Monika Světničková vs. An Ting Hsueh, Yi-Chu Shih (Tchaj-wan) 13:21 a 15:21

Adam Mendrek, Ivana Zychová vs. Bastian Kersaudy, Anne Tran (Francie) 9:21 a 13:21