logo
Český badmintonový svaz

Na mistrovství Evropy ISF vyšle ČR družstvo Základní školy Most, Václava Talicha

Tým Badmintonové Akademie Lukáše Kroce bude pod hlavičkou Základní školy, Most, Václava Talicha 1855, p.o. startovat při ISF European Schools Championship, tedy Mistrovství Evropy školních týmů.

Soutěž se uskuteční ve francouzském Clermont-Ferrand v druhé polovině června. Základní škola Most, Václava Talicha 1855, p.o. je součástí Badmintonové Akademie Lukáše Kroce, žáci zde mají badminton jako povinný předmět v šesté třídě a v ostatních třídách si badminton vybírají z bloku povinně volitelných a volitelných předmětů. Poprvé v historii se tak Česká republika postaví na start mezinárodní soutěže základních škol.

Do reprezentačního týmu školy byli vybráni Markéta Kohoutová, Aneta Bechyňská, Jakub Dvořák a Jakub Foltin. Mostecký tým se utká v základní skupině se školními družstvy z Lotyšska, Francie, Gruzie, Skotska, Slovenska a Chorvatska. Na hráče také čeká bohatý kulturně vzdělávací program.

Účast Základní školy, Most, Václava Talicha 1855, p.o. na ME školních týmů podpořila Badmintonová Akademie Lukáše Kroce, badmintonový klub Super Stars Most a město Most.

About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading