logo
Český badmintonový svaz

Nations Future Cup: český výběr U17 vítězí v soutěži týmů!

Skvělá práce trenérského týmu Tomasz Mendrek + Eliška Maixnerová a všech zúčastněných hráčů - český výběr U17 vítězí v týmové soutěži Nations Future Cup ve Slovinsku. O průběhu druhého dne, kdy vyvrcholila týmová soutěž a začala ta individuální, referuje Tomasz Mendrek: 

2010 - Belgie - 3. místo (tehdy ještě Six Nations Tournament)

2013 - Švýcarsko - 4. místo

2015 - Rakousko - 2. místo

2017 - Slovinsko - 1. místo a ZLATO!

To je nejlépe vystihující popis a historické završení našeho snu o vítězství v turnaji družstev na Nations Future Cup.

9:30 ČR: Belgie – 3:0 (semifinále)

Pevné nervy a skvělé zvládnuté koncovky mixu dvojice: Vašek Palán/Lucie Krpatová ve druhém a třetím setu (22:20, 22:20). Singlový koncert Marka Aubuse ve dvouhře kluků a koncentrovaný zodpovědný výkon Jany Adámkové ve dvouhře. 3 zápasy, 3 vítězství, po 90 minutách máme hotovo. Vítěz posledního ročníku je na lopatkách.

12:00 ČR: Švýcarsko – 3:1 (finále)

Repríza včerejšího utkání – tentokrát už o post nejvyšší. Švýcarsko po houževnatém boji zdolalo 3:2 ambiciózní tým Španělska. My nastupujme ve stejné – „vítězné“ sestavě. Ta se nemění. Švýcarsko dokonale „překopalo sestavu“, resp. hráče na jednotlivých postech.

Na míčky jsme prohráli 195:194.

Dvouhra muži – bod s kterým jsme počítali, ale jenž se nerodil lehce. Dvouhra žen – ani napodruhé se nepovedlo zdolat švýcarskou tvrz. Koncert kluků ve čtyřhře. Palec nahoru za výkon, bojovnost a hru bez respektu. Třetí bod - po třísetové bitvě v deblu holek. Někdy se říká Ladies doubles – Ladies troubles… Pro nás na turnaji NFC v turnaji družstev tato disciplína má ale sladkou příchuť rozhodujících bodů.

Ruce nad hlavou, obrovská radost – JSME vítězí. Završení krásného pátečního dopoledne.

Od 15:30 hodin je zahájení individuálního turnaje. Vyzvednu 3 momenty v rámci jedné disciplíny:

3 mixy v soutěži – 3x čtvrtfinále (velmi pozitivní konstatování)

Jana/Marek – jeden bod (20:19 ve druhém setu) a jedná šance na postup do semifinále u našich singlových specialistů – bohužel nevyšlo a ve 3 setech prohráváme se španělskou dvojicí

Jan/Nela – první vyhraný set, ve druhém vedení 17:14, blbé došlápnutí – zvrtnutí kotníku, grimasa bolesti na tváři Honzy, skreč a tím i konec nadějí

Vašek/Lucie – pokračují ve vítězném tažení turnajem v této disciplíně, poráží nasazený švýcarský pár (3/4) a postupují do zítřejšího semifinále.

Těch „3“ dneska bylo víc než dost.

Den, který byl nabitý mnoha emocemi: nadějí, euforií, štěstím, ale na druhé straně i zklamáním, bolestí a zraněním.

Děkujeme všem za podporu a slova blahopřání. Zítra jdeme do boje jako jeden tým na kurtu dál.

Z Podčetrtku zdraví

Tomasz Mendrek

About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading