logo
Český badmintonový svaz

Neuvěřitelné, úžasné, fantastické! Český tým porazil úřadujícího vítěze Europa Cupu!

Neuvěřitelné, úžasné, fantastické! Český tým dokázal porazit úřadujícího vítěze badmintonového Europa Cupu, nejlepší družstvo Evropy!
 
Sokol Veselý Brno-Jehnice zvítězil nad BC Duinwijck 4:3. Jehničtí sice prohráli tři párové disciplíny, ale vyhráli všechny čtyři dvouhry. Vítězstvím nad prvním nasazeným týmem turnaje si navíc zajistili první místo ve skupině a výhodnou pozici pro zítřejší dopolední čtvrtfinále, kde se střetnou s druhým celkem skupiny B, kterým bude turecký Egospor; poražený z dnešního odpoledního duelu od francouzského Issy Les Moulineaux.
 

Vítězný tým! Zleva vedoucí týmu Ladislav Vorel, Lukasz Moren, Lucie Havlová, Jakub Bitman, Alžběta Bášová, Jarolím Vícen, Febby Angguni, fyzioteraputka Eva Roupcová, Petr Koukal, ležící Adam Mendrek.

O postupu do semifinále a případné historické medaili pro český badminton se bude rozhodovat až zítra, ale dnešní výsledek by neměl v žádném případě zůstat zapomenut. Naopak! Jen si zkuste představit, že by Slovan Liberec porazil FC Barcelonu, že by úřadující fotbalový mistr ligy dokázal přehrát vítěze loňské Ligy mistrů!
 
Pochybovači mohou namítnout, že soupeř byl oproti loňskému ročníku oslabený nebo že se Europa Cupu neúčastní všechny nejsilnější týmy Evropy. To možná ano, ale na výhře Jehnic to nemění ani jediný bod.   
 
Působení družstva Sokol Veselý Brno-Jehnic v Europa Cupu také dává tušit velkou sílu české extraligy. Vždyť Benátky nad Jizerou opakovaně ukázaly, že jsou Jehnicím téměř rovnocenným týmem, třetí Meteor Praha a čtvrtá Dobruška také ve vzájemných zápasech letošní extraligy rozhodně neztrácely tolik jako třeba třetí tým polské ligy Bialystok.  
 
Známý Cianův výrok říká, že vítězství má sto otců, ale porážka je sirotkem. V tomto případě má vítězství otce jen čtyři (Petra Koukala, Jakuba Bitmana, Jarolíma Vícena a Lukasze Morena) a tři matky (slečny Alžběta Bášová, Lucie Havlová a Febby Angguni mi snad toto označení prominou) – a nad tím vší dohlíží „otec-zakladatel“ Ladislav Vorel, který v září roku 1997 klub založil a po patnácti letech práce dnes odpoledne po posledním proměněném mečbolu zvedl ruce nad hlavu. I kdyby jeho tým už nikdy nic nevyhrál, tohle vítězství za to stálo!
 
Ale věřme, že Jehnice ještě vyhrají. Ideálně už zítra ve čtvrtfinále Europa Cupu. Medaile by totiž tomuhle týmu slušela!
About the author Pepa
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading