logo
Český badmintonový svaz
Oficiální plakát juniorského ME ve Francii.

Ostrý start mistrovství Evropy juniorů. Češi na úvod soutěže družstev vyzvou Dánsko

Mistrovství Evropy juniorů, desetidenní vrchol juniorské sezóny a pro mnohé hráče i vrchol dosavadní kariéry, začíná již tento pátek ve francouzských Mylhúzách. Česká reprezentace je na místě od středy a pečlivě se připravuje na velmi ostrý start – v prvním utkání soutěže družstev narazí lvíčata na první nasazené Dánsko.
 
Zápas začíná v pátek v 10:00 a trenérská trojice Josef Rubáš, Radek Votava a Luděk Žídek už spřádá plány, koho poslat do boje proti reprezentantům největší evropské badmintonové velmoci. 
 
„Ve středu ve 22:00 byli hráči na pokojích a začal noční klid. Vedení výpravy potom další téměř tři hodiny připravovalo detaily organizace zítřejšího dne. Rovněž byla diskutována finální podoba sestavy na první zápas, ve kterém v pátek v 10:00 vyzveme nasazené jedničky z Dánska. Těžší start jsme nemohli mít, ale věříme ve vlastní síly a budeme tvrdě bojovat o každý bod!“ píše z Mylhúz Josef Rubáš.
 
Dánská juniorská reprezentace má na letošním šampionátu co odčiňovat – před dvěma lety v polském Lubinu se v soutěži družstev loučila už ve čtvrtfinále po prohře s pozdějšími vítězi ze Španělska v poměru 2:3. Jak se připravuje český tým na to, aby Dánům opět trochu nahlodal jejich pověstné sebevědomí? 
 
„Ve čtvrtek jsme díky dobré přípravné práci získali na dvě hodiny dva kurty v hlavní hrací hale, včetně stejného kurtu, na kterém nastoupíme proti Dánsku. Tedy dopolední generálka v hale, odpoledne relaxace a příprava na soutěž družstev. Máme jasný plán, který jsme už na soustředění v Nymburce prezentovali hráčům. Ve třech utkáních ve skupině chceme rozložit síly mezi celý tým, chceme postoupit ze skupiny, což nebude nic snadného, a ve čtvrtfinále chceme podat náš nejlepší výkon. Jedno srdce, jeden tým, jeden cíl!“ vzkazuje bojovně koordinátor TMK a na tomto turnaji jeden z trenérů. 

Čeští junioři na prvním tréninku v turnajové hale.
 
Připomeňme, že česká juniorská reprezentace má pro turnaj družstev tuto podobu:
 
Chlapci: Petr Beran, Matěj Hubáček, Ondřej Král, Jan Louda
Dívky: Berta Ausbergerová, Bára Hadáčková, Monika Světničková, Tereza Švábíková 
 
Pro soutěž jednotlivců ještě tuto sestavu doplní Michaela Zelinková, jež nastoupí do čtyřhry s Bertou Ausbergerovou, a Jan Somerlík, jenž vytvoří deblovou dvojici s Matějem Hubáčkem. O dobrý fyzický stav celé výpravy se stará osvědčený masér Jarda Suchan. 
 
V pátek od 10:00 tedy hurá na Dánsko, ve skupině 1 se pak český tým představí ještě v sobotu od 14:30 proti Norsku a v neděli od 14:00 proti Estonsku. 

Ve čtvrtek odpoledne jsme od Josefa Rubáše obdrželi čerstvé informace z Francie: 

"Na mistrovství Evropy jsme byli první! Alespoň co se týče příchodu do hlavní haly. Dopolední tréninkovou jednotku jsme měli od 9:00 do 11:00, ale v hale jsme byli už v 8:40. Během dvouhodinového tréninku si naši reprezentanti nejprve osvěžili herní techniku a seznámili se s podmínkami v hale, a potom každý hrál přibližně 30 - 40 minut v zápasovém tempu disciplíny dle potřeb zítřejšího utkání pro Dánsku. Hráči tak už možná tuší, jaká je sestava, ale oficiálně jim bude sdělena od 17:00 na týmovém brífinku, následovat bude společná večeře a od 20:00 Team Managers Meeting pro trenéry."
 
Výsledky zápasů českého týmu můžete sledovat zde, vybrané zápasy by mělo být možné sledovat živě zde.
About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading