logo
Český badmintonový svaz

Pátek na Czech International: kdo z Čechů si proklestí cestu do bojů o medaile?

Bez překvapení. Tak by se dal shrnout první den hlavní soutěže na Czech International v Karviné. Teprve páteční program však ukáže, nakolik bude "mezinárodko" pro české badmintonisty úspěšné. 

První dva nasazení ve dvouhře mužů, tedy Milan Ludík i Adam Mendrek, si zajistili celkem poklidný postup do druhého kola. Ludík porazil Ukrajince Kolesnika 21:9 a 21:18, Mendrek vyzrál na úspěšného kvalifikanta Ondřeje Krále poměrem 21:16 a 21:16. Nástrahy prvního kola zvládli z Čechů ještě Petr Beran, Jaromír Janáček a Jan Louda, ostatní buď neuspěli, nebo jako v případě Lukáše Zevla museli skrečovat kvůli nedoléčené nemoci.

Mezi ženami se v pátečním druhém kole představí čtveřice Kateřina Tomalová, Zuzana Pavelková, Tereza Švábíková a Sabina Milová a ani na jednu z nich nečeká nic lehkého. Karvinské publikum bude zvědavé zejména na letošní mistryni republiky a téměř domácí Švábíkovou, jež vyzve Tchajwanku Hung En-Tzu.

Další disciplíny na svůj řádný rozjezd ještě čekají, už teď se však český fanoušek může těšit z postupu deblové dvojice Ondřej Král, Petr Beran. Čeští junioři si po odhlášení izraelského páru v klidu počkají, až se k nim dostane první nasazená dvojice z Polska Lukasz Moreň, Wojciech Szkudlarczyk. 

Výsledky pátečního programu Czech International sledujte ZDE, doufejme, že od 10:00 bude opět fungovat živý stream na stránkách České televize. 
About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading