logo
Český badmintonový svaz

Pavelková, Ludík a Zevl bojují na Spanish International 2017

Po sérii čtyř nižších turnajů Future Series se kolotoč evropského badmintonového okruhu zastavuje ve Španělsku, kde se od čtvrtka do neděle koná Spanish International 2017, turnaj kategorie International Challenge s dotací 20 000 dolarů. Jako každý rok si čas před začátkem letní přípravy pobytem v prosluněném Madridu zpříjemňují i někteří čeští reprezentanti. 

Jenže pro naši trojici rozhodně nepůjde o lehkou cestu turnajem.

Jako první se ve čtvrteční kvalifikaci představí Lukáš Zevl. Jeho soupeřem bude jedenadvacetiletý domácí borec Manuel Vazquez, 206. hráč světového žebříčku ve dvouhře. K průniku do hlavní soutěže potřebuje Zevl zdolat Vazqueze a další dva protivníky.


Milan Ludík. Foto: Ladislav Káňa.


Česká jednička Milan Ludík se na madridských kurtech představí až v pátek a na svého soupeře si musí ještě počkat. Bude jím nejúspěšnější kvalifikant z pavouka číslo 6, papírově by to mohl být Bulhar Peyo Boycinov, Angličan Alex Lane, Němec Simon Wang či Tchajwanec Chia Hao Lee. 

Nejméně milosrdný byl los k Zuzaně Pavelkové. Do prvního kola jí totiž přisoudil turnajovou čtyřku, ale hlavně 43. hráčku světa Miu Blichfeldt z Dánska. Té je stále teprve devatenáct, už v roce 2014 (!) však dokázala vyhrát dánský národní šampionát ve dvouhře žen. A to už něco znamená, že?

Českým badmintonistům můžete držet palce a jejich výkony sledovat ZDE.
About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading