Petr Beran s Ondřejem Králem zlatí na Valamar Junior Open!

Český juniorský badminton má další výrazný úspěch. Postarali se o něj Ondřej Král s Petrem Beranem, kteří dokázali zvítězit na turnaji Valamar Junior Open v chorvatském Dubrovniku ve čtyřhře.

Turnajové jedničky Beran s Králem v nedělním finále proti druhé nasazené finské dvojici Anton Monnberg, Jesper Paul sice ztratili vyrovnaný první set v poměru 22:24, další dvě sady ale ovládli 21:9 a 21:14 a po 55 minutách hry se radují z titulu. Čeští reprezentanti tak znovu dokázali převést vysokou úroveň deblové hry, díky níž se na nedávném mistrovství Evropy juniorů ve Francii probojovali až do čtvrtfinále a v soutěži družstev získali skalp nejlepší dánské dvojice.

Petr Beran, trenér Radek Votava a Ondřej Král. Foto: Jiří Král.

Petra Berana s Ondřejem Králem jsme nechali okomentovat jejich zlatý úspěch:

"Do deblové části turnaje jsme šli s jasným cílem, a to bylo vítězství, ovšem od čtvrtfinálového zápasu byl výkon velmi ovlivněn Petrovo zraněním. Až do poslední chvíle jsme nevěděli, jestli bude schopen k zápasům nastoupit kvůli křečím z dlouhých zápasů ve dvouhře. Na sobotní čtvrtfinále a semifinále jsme tak změnili taktiku, volili jsme volné údery, aby Petr nemusel rychle měnit směr pohybu. Velmi dobře jsme zvládali první tři míče ve výměnách. Obzvlášť čtvrtfinálový zápas byl velmi zvláštní, protože i jeden z našich soupeřů hrál se zraněním kotníku.

Přes noc se Petrovo zdravotní stav zlepšil a finále už mohl hrát téměř naplno. Finálový zápas jsme nerozehráli dobře, nedokázali jsme si poradit s příjmy soupeřů na síť, až příliš jsme bránili a první set jsme prohráli v koncovce. Od druhého setu jsme si pohlídali rozehrávku kolem sítě, dobrými křížovými údery si vytvářeli jednoduché situace pro útok, které jsme dobře zakončovali. Druhý i třetí set jsme jasně ovládli a získali tak první společné turnajové vítězství.

Děkujeme trenéru Radku Votavovi za rady v průběhu celého turnaje, Hance Milisové za zařízení skvělého ubytování a také rodičům Ondry a Jirky Králů za pomoc především mimo kurt."

Medailisté Valamar Junior Open ve čtyřhře. Foto: Jiří Král.

Ve dvouhře se z turnajového titulu v Dubrovniku raduje Francouz Arnaud Merkle. Stříbrný singlista z ME a semifinálový přemožitel Cristiana Savina si ve finále poradil s Indonésanem Azmy Qowimuramadhonim v poměru 21:13 a 21:12. Dvouhru dívek vyhrála Maďarka Vivien Sandorhazi, debl dívek první nasazené Turkyně Bengisu Ercetin, Neslihan Inci a mix Tchajwanci Shiau Cheng Chen a Chiang Yi-Hsuan.

Výsledky Valamar Junior Open najdete ZDE.