Petr Koukal st. o pátečních zápasech: Porážky, hektický odlet i čtvrtfinálový úspěch.

Jestliže ve včerejším článku se Petr Koukal st. označil za „už poněkud opotřebovaného“, po dnešním dnu o sobě mluví jako o „takřka úplně zdevastovaném“. Čeští junioři na mistrovství Evropy do 17 let svého trenéra nešetří. „Dnes to bylo opravdu náročné,“ dodal a začal s popisem dlouhého pátečního dne.

„Ráno se všichni kromě Adama, Mirka a mne sbalili a i s kufry odjeli z hotelu do haly. Tam nás ještě čekalo rozluštění tajenky, zda budeme na poslední chvíli přebukovávat ještě jednu letenku, pokud by Míša zůstala ve dvouhře, nebo letenky dvě, to pokud by se dařilo Míše a Verče ve čtyřhře, anebo poletí celý zbytek týmu pohromadě. Přibližně v 11:30 to Míša na první pokus odmítla a Ukrajince vzdorovala jen v prvním setu,“ popsal český reprezentační kouč ticho před bouří.

„Od pravého poledne přišla hektická devadesátiminutovka ohraničená singlem Adama ve 12:00 a plánovaným odjezdem na letiště ve 13:30. Bulharská "tyčka" byla nakonec pro Adama dubem v cestě mezi posledních 16 hráčů. Výsledek 18:21 ve třetím setu však bude asi ještě chvíli bolet, zvláště potom, kdy se po půli třetího setu dokázal náš hráč vrátit do zápasu a dokonce krátce vedl. Ve 12:30 rozehrál svůj zápas o postup také Míra Janáček. Po špatném začátku se nakonec probudil a dokázal využít slabších chvil Francouze na konci třetího setu, kdy se šňůrou osmi bodů posunul do osmifinále. Takřka současně s Mirkem dohrávala také děvčata svůj zápas se Švýcarkami a dlouho to vypadalo, že v sobotu nás poletí celkem pět. Na hodinách však bylo přesně 13:22, když z nadějného vedení na konci třetího setu 17:14 prohrála naše děvčata posledních 8 míčů poměrem 1:7 a celý zápas tak celkem nešťastně ztratila. Zklamané a smutné se musely rychle sbalit, aby stihly odjezd na letiště. Bylo mi jich líto, ale i takový je sportovní život,“ zakončil líčení duelů druhého kola Petr Koukal.

„Potom byla chvilka klidu a v 17:30 šel Míra na svůj singl o postup do čtvrtfinále. Bohužel na švédského soupeře vyrukoval s podobnou hrou jako v nepovedeném deblu na Rumuny a prakticky vůbec se nedostal ke své útočné hře. Navíc jsem si na trenérské židli za kurtem připadal jako úplně zbytečný, protože Mirek byl nejen odevzdaný, ale nedal si vůbec poradit. Celý den měl však nakonec dobrý konec, když si oba naši nejlepší hráči poradili v boji o postup do čtvrtfinále čtyřhry nejprve suverénně s domácími Portugalci a potom i s trochu nebezpečnějšími Švýcary. Při pohledu do turnajových pavouků je čtvrtfinálová účast určitě jejich velký úspěchem, protože konkurence je skutečně obrovská. Zítra v poledne oba kluky sice čeká takřka nepřekonatelná překážka v podobě prvního nasazeného dánského páru, ale určitě to zkusíme a budeme bojovat ze všech sil,“ dodal odhodlaně Petr Koukal.