Petr Koukal vítězem dvouhry mužů!

Až se zítra Petr Koukal probudí jako mezinárodní mistr České republiky, nebude snít svůj životní sen. Sen se stal skutečností, Petr Koukal zvítězil na největším českém turnaji. Pokud bylo mistrovství avizováno jako velké divadelní představení, potom nezbývá říct než: Bravo, Petře!

Pokud ještě chvíli zůstaneme u divadelního příměru, potom můžeme konstatovat, že v úvodu zápasu to vypadalo, že Petr se ještě zcela nesžil s rolí. Poprvé ve finále domácího mezinárodního mistrovství, navíc v roli favorita – to je Hamlet v českém badmintonu, sen každého českého „herce badmintonu“.

Na otázku zda být či nebýt – zda vyhrát první set nebo nevyhrát – začal Petr kladně odpovídat až po přestávce. Do té doby prohrával 7:11 a u rozhodčího reklamoval, že ukrajinský hráč před svým podáním zpomaluje míček.

Dmytro zpomaloval míček, Petr však zrychlil svou hru!

Přestal být ve výměnách pasivní, začal si připravovat dobré útočné pozice a především je začal proměňovat v body. Bod po bodu ukrajoval s Dmytrova náskoku – až z něj nezbylo nic. 14:14, je srovnáno.

Ukrajinec se dostal do vedení 16:14, ale Petr znovu dotáhl a v získávání bodů pokračoval. Klíčových šest bodů v řadě, které rozhodly první set. Petr má čtyři setboly a druhý proměňuje. Po prvním setu vede 21:17 a od výhry jej dělí jeden set, už jen 21 bodů.

Druhý set byl téměř věrnou kopií prvního. Dmytro vedl, tentokrát 11:8, ale ve druhé polovině setu viditelně znejistěl a zkazil několik lehkých míčů. Naproti tomu Petr šel za úspěchem koncentrovaně, nenechal se rozhodit tím, že jej Ukrajinec dvakrát dotáhl a za stavu 19:19 naplánoval rozhodující útok. Tvrdou smečí si připravil mečbol.

A po jeho proměnění se mohl naplno radovat, děkovat divákům a užívat si potlesku na otevřené scéně. Zaslouží si to, zvládl nejtěžší z rolí – roli favorita na domácím šampionátu.