logo
Český badmintonový svaz

Polish International: Kateřina Tomalová získala bronz ve dvouhře

Mezinárodní mistrovství Polska v Bierunu přineslo české výpravě medailový zisk ve dvouhře žen. Kateřina Tomalová prošla do semifinále, ve kterém podlehla švýcarské reprezentantce Ayle Huser. Z Polska si tedy veze třetí místo.

Z pěti šancí na semifinále budou Češi litovat dvou, které skončily v závěru třísetového dramatu. Hned v 10 hodin jako první zápas na kurtu č. 1 Jakub Bitman a Alžběta Bášová bojovali s dánskou dvojicí Kristoffer Knudsen – Isabella Nielsen, ale po padesáti minutách hry odešli poraženi 16:21 21:18 a 19:21. Ještě o něco dále se dostala Tereza Švábíková, která při porážce s velšskou soupeřkou Jordan Hart neproměnila dva mečboly, konečný výsledek 17:21 21:18 a 22:24.

Dva české ženské debly ve čtvrtfinále se vystřídaly na kurtu č. 5. Nejprve Michaela Zelinková s Bertou Ausbergerovou podlehly polskému páru Kornelia Marczak, Magdalena Witek 15:21 a 20:22. Hned po nich přišly na řadu Magdalena Lajdová a Denisa Šikalová, které proti indické dvojici Maneesha K a Arathi Sara Sunil uhrály 5 a 16 bodů.

Medaili přinesl až úspěšný čtvrtfinálový boj Kateřiny Tomalové s Kati-Kreet Marran z Estonska. Dvakrát 21:13 za 23 minut hry lze hodnotit jako "čistou práci". Podvečerní semifinále se švýcarskou soupeřkou Aylou Huser už úspěchem neskončil, po prohře dvakrát 14:21 si tak Kateřina Tomalová z Polska odveze bronzovou medaili a 1 750 bodů do světového žebříčku.

"Z turnaje jsem se vrátila se smíšenými pocity. Na jednu stranu mám radost z hladkého postup do semifinále, od prvního kola až po semifinále jsem měla zápasy pod kontrolou, hrála jsem zodpovědně a všechno mi vycházelo. Na druhou stranu jsem dost zklamaná ze semifinálového zápasu, kde mi naopak nevyšlo vůbec nic a porazila jsem se víceméně sama. Vůbec nevím, co se se mnou stalo," hodnotila turnaj Kateřina Tomalová. "I tak je to ale pořád 3. místo z mezinárodního turnaje kategorie IS a za pár dní to třeba budu hodnotit pozitivněji..."

Jakub Bitman se vrací po operaci slepého střeva, oproti turnaji na Slovensku už viděl pokrok. "Odehráli jsme s Bětkou dva dobré mixy. Jsem rád za povedenou odvetu proti Polákům, řekl bych, že jsme ukázali, že hra na Slovensku byla způsobena měsíčním výpadkem. Proti Dánům jsme nezačali úplně dobře, ale do hry jsme se dostali. Bohužel, ve třetím setu jsem zkazil asi 3 returny, což možná nakonec bylo rozhodující. Zklamání určitě, ale řekl bych, že můžeme mít opět hlavu nahoře."

A jak je na tom Jakub zdravotně? "Ještě občas trochu bolesti břicha cítím, ale funguji již naplno bez omezení." A to nejdůležitější: "Na kurtu se cítím v pohodě!"

About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading