logo
Český badmintonový svaz

Polish Open: Tomalová se Švábíkovou získaly bronz ve čtyřhře

Úspěchem skončilo pro české reprezentanty YONEX Polish Open ve Varšavě. Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou si zahráli čtvrtfinále mixu, Kateřina Tomalová s Terezou Švábíkovou si v dámském deblu dokonce dokráčely pro bronz.

Dvojice, která bude Českou republiky reprezentovat i na nadcházejícím evropském šampionátu v dánském Koldingu, dokázala dokonale vytěžit výhodu, kterou jí nabídlo odhlášení silného japonského páru Kawashima, Ozaki, s nimiž měla Tomalová se Švábíkovou hrát v prvním kole. Přece jen přijatelnější „náhradní“ lotyšský pár Lencevica, Romanova dokázaly Češky ve třech setech porazit stejně jako v dalším kole – tentokrát ve dvou setech - Bělorusky Cherniavskaya, Zaitsava.

V sobotním čtvrtfinále pak bronzový pár letošního MČR otočil zápas proti ukrajinské dvojici Samarchants, Lesnaya a po vítězství 14:21, 21:18 a 21:13 postoupil mezi nejlepší čtyři dvojice turnaje. Tam už Tomalové se Švábíkovou vystavil stopku indonéský pár Barkah, Sahputri (10:21, 13:21), i tak je ale semifinále pro Češky velkým povzbuzením před evropským šampionátem. Indonésanky navíc celý turnaj následně vyhrály.

Tereza Švábíková po turnaji hodnotila:
"Samotný turnaj pro mě začal úsměvně, zapomněla jsem totiž, že na něj odjíždím společně s Mončou Světničkovou už z Nymburku, a tak jsem neměla nic připravené. Ale nějak se to zvládlo. Mám radost samozřejmě z deblu, že jsme využily s Katkou možnost a postoupily jsme do semifinále, soupeřky nebyly sice, jak říkáme, z jiného vesmíru, ale byly velmi kvalitní. Takže super. Radost mám ale i ze singlu, výhra nad dvěma z nejlepších juniorek Evropy a nad kvalitní Ukrajinkou jsou fajn. Nejvíc mě potěšil herní výkon proti malajské hráčce, stříbrné medailistce z MSJ 2015 a hráčce, která se v současnosti pohybuje okolo 60. místa na světe a po tomto turnaji bude ještě výše, protože se dostala do finále. Celý druhý set jsem vedla, koncovku jsem nezvládla. Ale i tak 16 a 17 bodů je celkem fajn. Taky mi to ukázalo, na čem musím více potrénovat. Takže za mě dobrý turnaj."

Kateřina Tomalová a Tereza Švábíková. Foto: Tereza Švábíková.

Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou si jako čtvrtí nasazené v mixu užili komfort volného prvního kola a když navíc dokázali porazit ve dvou těsných setech ruskou dvojici Parokhodin, Rogova, radovali se z postupu do čtvrtfinále. Tam už ale osminásobní mistři republiky nestačili na tchajwanský pár Li-Wei Po, Ching Hui Chang a prohráli 11:21 a 15:21.

"Konečně jsme po třech turnajích zas vyhráli zápas. All England a Swiss jsou sice turnaje top světové úrovně, ale i tak ten pocit z výhry je vždy příjemný. Navíc bych řekl, že jsme se oba zlepšili v určitých částech hry a předvedené výkony měly kvalitu, od které se dádále odpíchnout. Myslím, že dokazujeme, že už naše výsledky nejsou náhoda," napsal po návratu z turnaje Jakub Bitman. 

V mužském singlu nás reprezentovali Jan Louda a Adam Mendrek.

Louda po třech vítězných zápasech v kvalifikaci nestačil v prvním kole na Malajsana Zii Jia Lee, s nímž už jednou prohrál na podzimním juniorském MS v Bilbau. „Těžká šichta,“ okomentoval utkání, v němž jeho svěřenec vzal tentokrát favoritovi 12 a 15 bodů, Loudův trenér Josef Rubáš. Nutno říci, že Lee je vycházející hvězdou malajského badmintonu, jež má už ve své sbírce třeba měsíc staré skalp jedenáctého hráče světa Thajce Tanongsaka Saensoombonsuka či jednoho z nejlepších indonéských hráčů Ihsany Malana Mustofy.

Adam Mendrek rovněž v prvním kole nestačil na pátého nasazeného Nizozemce Nicka Fransmana a prohrál 11:21 a 9:21. „Co se týče mého zápasu s Nickem Fransmanem, moc k tomu nejde napsat:) Spíše jen, že celkově od začátku do konce špatný výkon. Pomalý, zatuhlý, neuvolněný. Dopadla na mě celková únava po těch divokých 3 týdnech cestování a tak to dopadlo,“ zhodnotil své vystoupení na turnaji Mendrek v narážce na turnaje na Jamajce a Brazílii, které absolvoval v posledních týdnech.

Mezi ženami se dařilo našim juniorkám. Tereza Švábíková i Monika Světničková po úspěšné kvalifikaci zvládly i první kolo hlavní soutěže, i když zatímco Švábíková zdolala ve třech setech Polku Dabczynskou, v případě Světničkové se jednalo o postup díky skreči indické soupeřky. V kole druhém pak už Švábíková nestačila na Malajsanku s poetickým jménem Ying Ying Lee, Světničková na přemožitelku Kateřiny Tomalové z prvního kola Natalii Perminovou z Ruska.

Zuzana Pavelková rovněž zakončila svou pouť turnajem dvouher už v prvním kole na raketě Angličanky Chapman.

Výsledky turnaje YONEX Polish Open 2017 si prohlédněte ZDE.

 

 

About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading