logo
Český badmintonový svaz

Přivítejte nové české „mezinárodko“: Czech International 2017 v Karviné

Po dvou úspěšných ročnících mistrovství republiky v roce 2015 a 2016 a kvalifikaci o ME družstev na podzim loňského roku se badmintonový klub Kabal Team Karviná rozhodl přivést do tohoto města i turnaj evropského okruhu. Od 17. do 20. května se proto v Karviné koná první ročník Czech International. 

Vedle zářijového Czech Open v Brně jde o druhé mezinárodní mistrovství ČR v letošním kalendáři, v Karviné se bude bojovat o body z turnaje kategorie Future Series. Příležitost opět se předvést před skvělým karvinským publikem si nenechá ujít téměř kompletní česká reprezentace, jejíž členové budou také patřit k největším favoritům.

Milan Ludík na karvinských republikových šampionátech posbíral stříbro a bronz a jistě by nyní rád medailovou sbírku zkompletoval. Pokud vše půjde dle papírových předpokladů, není vyloučené, že by mohlo dojít i na české finále s druhým nasazeným Adamem Mendrekem. V hlavní soutěži najdeme i Jana Loudu, Jaromíra Janáčka či Lukáše Zevla, další zástup českých hráčů bude bojovat v kvalifikaci.

Hala STaRS v Karviné, kde se Czech International uskuteční. Foto: Ladislav Káňa.

Také mezi ženami najedeme u nasazených hráček české vlaječky. Kateřina Tomalová je číslo dvě, Zuzana Pavelková tři, mistryně republiky Tereza Švábíková je nasazena jako číslo osm. Hned čtyři hráčky v hlavní soutěži má Ukrajina, zajímavé bude sledovat hlavně počínání čerstvé juniorské vicemistryně Evropy Maryny Ilyinskayi.

Asi největšími jmény napříč pavouky všech disciplín jsou jedničky v deblu mužů, Poláci Lukasz Moreň a Wojciech Szkudlarczyk. Čeští junioři Petr Beran s Ondřejem Králem by na Poláky mohli narazit v osmičce, Filip Budzel s dánským parťákem Søvndalem budou o medailové pozice bojovat ve spodní půlce.

Kateřina Tomalová s Terezou Švábíkovou se prokousaly už na 69. místo světového žebříčku ženské čtyřhry a i v Karviné mají velkou šanci přidat další body do sbírky. Pro případný úspěch české dvojice bude rozhodující i výkonnost jejich potenciálních semifinálových soupeřek z Tchajwanu.

Pavouk smíšené čtyřhry má pouhých dvanáct párů, o to méně lze skrývat ambice osminásobných mistrů republiky Jakuba Bitmana s Alžbětou Bášovou. Stejně jako ženské deblistky budou ale první nasazení pravděpodobně už ve svém úvodním zápase muset rozlousknout oříšek z Tchajwanu. Ve spodní polovině jsou pak hned tři české páry: Jaromír Janáček s Hanou Milisovou, Bedřich Valenta s Martinou Krocovou a Filip Budzel s Terezou Švábíkovou.

Rozlosování Czech International v Karviné najdete ZDE, stránky Kabal Team Karviná ZDE.

Na závěr důležité organizační info: 

Středa 17. 5. 2017 - kvalifikace začíná v 15:00
 
Čtvrtek 18. 5. 2017 - třetí kolo kvalifikace začíná v 10:00, hlavní soutěž v 13:30
 
Team managers meeting se koná ve středu v 11:00 v hale
 
Tréninky pro hráče v hlavní hale:

v úterý 16. 5. 2017 od 20:00
ve středu 17. 5. 2017 od 7:00 do 9:00 a od 11:00 do 15:00

 
About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading