logo
Český badmintonový svaz

První den Czech Open v Brně: singlisté končí v kvalifikaci

Středeční kvalifikace kvalitně obsazeného LI-NING Czech Badminton Open v Brně řádně zredukovala počet českých hráčů v soutěži.

Singlisté si připsali několik zajímavých dílčích vítězství, do čtvrtečního finále kvalifikace se ale neprobojoval z českých mužů nikdo.

Ondřej Král nejprve zvládl souboj mladíků a Poláka Roberta Cybulskiho porazil 14:21, 21:12 a 21:16, pak ale narazil na soupeře z nejtěžších – bývalého druhého hráče světa Kenta Momotu z Japonska. „Super zážitek,“ okomentoval lakonicky Král zápas, v němž favoritovi na celkové vítězství v turnaji podlehl 11:21 a 12:21.

Jan Louda po vlažném začátku nakonec dospěl k přesvědčivé výhře nad rovněž mladým Slovincem Andražem Krapežem v poměru 21:19 a 21:10, i on však skončil ve druhém kole. Stopku českému reprezentantovi vystavil zkušený Rakušan Luka Wraber (16:21 a 16:21).
Jaromír Janáček. Foto: Tomáš Míča.

První kolo zvládl i Jaromír Janáček proti Rusu Alexandru Kozyrevovi (21:13 a 21:15), pak ale nenašel recept na strojovou hru Bulhara Ivana Ruseva. „Nerozběhal jsem ho a ani nerozsmečoval,“ zhodnotil v nadsázce výsledek 10:21 a 15:21 Janáček.

Adam Mendrek, v kvalifikaci osmý nasazený, v prvním kole svedl pohlednou třísetovou bitvu s velmi pohyblivým Indem Danielem S. Faridem. Díky zvládnuté druhé půlce rozhodujícího setu se k potěše hlasitých diváků mohl radovat z vítězství 21:12, 18:21 a 21:16. V dalším kole ale nestačil na Rakušana Wolfganga Gnedta (18:21, 20:22) a o hlavní soutěž si rovněž nezahraje.

„S prvním zápasem jsem maximálně spokojený. Předvedl jsem hru, na které jsem několik posledních měsíců pracoval, a všechno mi vyšlo, jak mělo. Měl jsem z toho opravdu dobrý pocit. S Gnedtem to bylo jiné v tom, že tempo hry bylo pomalejší než u asijských hráčů. Já měl najednou víc času přemýšlet a z toho pramenily chyby. K tomu Wolfgang zahrál velmi dobře, hlavně v obraně. Doufám, že se mi v dalších zápasech podaří navázat na hru z prvního utkání a že budu schopen takhle hrát jak proti Asiatům, tak i všem ostatním,“ zhodnotil své vystoupení v pozitivním duchu Adam Mendrek.

Adam Mendrek. Foto: Tomáš Míča.

Dominika Koukalová a Veronika Kubečková si sice zahrají finále kvalifikace, obě české hráčky tam ale proklouzly díky skreči soupeřek.

Ostatní singlistky se loučily po prvním zápase kvalifikace, a to shodně po prohrách s asijskými soupeřkami. Veronika Dobiášová nestačila na Malajsanku Cheah, Michaela Zelinková na Thajku Poopradubsil, která vyřadila i Magdalénu Lajdovou, Veronika Koldová na Japonku Funahashi, Anna Škarková na Thajku Hemrachatanun a Sabina Milová na Indku Jakka.

Jediné vítězství českých barev v párových disciplínách si ve středu připsali bratři Michal a Matěj Hubáčkové, kteří hlavně díky většímu klidu v rozehrávce a kvalitní práci na síti přehráli polskou dvojici Robert Cybulski, Tymoteusz Malik 22:20 a 21:16.

Finále kvalifikace si ve čtvrtek zahraje ještě Jakub Bitman se Švýcarem Oliverem Schallerem v deblu a Matěj Hubáček s Bertou Ausbergerovou v mixu. Oba páry postupovaly bez boje po skrečích soupeřů.

Výsledky kvalifikace na LI-NING Czech Badminton Open ZDE.

About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading