První den MSJ soutěž jednotlivců: Petr Koukal st. hodnotí výkony českých hráčů.

„Máme to pro dnešek za sebou, ale byl to další velký atak na nervovou soustavu trenérů,“ hodnotí Petr Koukal st., trenér české juniorské reprezentace, dnešní představení svých svěřenců na Mistrovství světa juniorů:

Vezmu to chronologicky.

Vše začalo pohodovým vítězstvím Míry na slabým Uzbekem. Výkon nebyl úplně přesvědčivý, ale výhra se počítá.

Potom s námi začala laškovat Monika, když v zápase s ukrajinskou hráčkou (porazila už letos i Lucku na MM Slovenska) po výborném prvním a prohraném druhém setu vedla takřka celý třetí set o pár bodů. Nakonec z vedení 18-15 prohrávala 18-20 a po srovnání na 20-20 nakonec prohrála 20-22. Škoda, protože naše nejmladší, teprve čtrnáctiletá, reprezentantka ukázala nejen bojovné srdce, ale i hodně šikovnosti a moc se líbila i jednomu z fanoušků (viz foto), který jí dokonce koupil za předvedený výkon čokoládu.

Krátce poté vzal do vlastních rukou vendetu její bratr Michal a porazil dalšího dnešního ukrajinského soupeře rodiny Světničkových ve dvou setech. Navíc po velmi slušném výkonu na hranici jeho současných singlových možností.

Odpolední blok začala dalším pohodovým vítězstvím Lucka, která kromě začátku nepustila německou hráčku prakticky k ničemu.

Následujícím bodem programu byly dva mixy, kdy sourozenci Světničkovi podle očekávání nestačili na tchaj-wanský pár zvlášť poté, co jim jejich trenérka ve druhém setu připomněla, že to mají odehrát naplno.

Ve druhém utkání si Adam nestačil šikovnou Anne ani moc prohlédnout a společně s Ivou prohráli s francouzskou dvojicí jasně na dva sety.

Ivča měla dnes vůbec smůlu, protože i ve svém dalším utkání, tentokrát singlu, narazila nejen na velkou favoritku z Dánska, ale i na hráčku odhodlanou hrát naplno od začátku do konce. Nejužitečnější moje rada tak asi zněla: "Buď statečná..." A Ivča byla.

Junioři na kurtech, junioři v publiku.

Na závěr dne přišly na pořad tři singly kluků o postup mezi posledních 32 hráčů.

Michal odvedl s dánskou dvojkou možná i víc, než sám od sebe čekal, ale ani to samozřejmě nemohlo na vítězství stačit.

Míra hrál dva sety s indickým reprezentantem výborně a byl jen krůček od postupu. Přesto nakonec nezlomil "prokletí" ze soutěže družstev a znovu na 3 sety prohrál, když v tom třetím mu prohrála především hlava a trochu přestal věřit v možnost úspěchu.

Úplným vyvrcholením a přímo "balzámem" na trenérskou duši byl zápas Adama s jedním z "tulipánů". Po jasně vyhraném prvním setu a vedení 20-14 ve druhém jsem se už zvedal, že půjdu za Standou k paralelně hranému utkání Míry, ale Adam si to chtěl asi užít a mít mě přitom. Nechal soupeře dotáhnout na 20-20, měl další mečbol, ale to se mu stále zdálo málo dramatické, tak set raději prohrál. Ve třetím se hoši tahali o každý bod, aby oběma trenérům v koncovce znovu předvedli, co v nich dřímá za Hitchcocky.

Adam prohrává 13-16, srovnává, prohrává 16-18, srovnává, prohrává 18-20, srovnává a když jsem ho nakonec slušně poprosil, aby mě dál netrápil, dal tam dva body a vyhrál 22-20. Moc dobře si umím představit, jak asi bylo jeho nejbližším doma v Česku, když se na to museli dívat na livescore.

Zítra tedy pokračujeme a pokud dnes byly některé losy těžké, tak zítra už budou těžké všechny. Jediný jistý postup mají zatím v mixu Míra s Luckou, protože finský hráč je zraněný a utkání bude skrečované v náš prospěch.