logo
Český badmintonový svaz

Radek Votava o utkání se Slovenskem: cenná dílčí vítězství v těžkých podmínkách

Jak se nám bude dařit proti Slovensku? Dost možná hodně lidí na to čekalo.

Naší snahou je hráče nesvazovat. Vštěpujeme jim, ať hrají v klidu, pracují co nejlépe na kurtu, zápasy si pokud možno užívají a samozřejmě i vše okolo, i když na nějakou turistiku moc času není. Zatím vlastně žádný, pokud nepočítáme procházku do nedalekého nákupního centra, kde se převážně stravujeme, a jednu cestu taxíkem z haly na hotel.

V sestavě i s Kateřinou Zuzákovou jsme nakonec prohráli 2-3, když dva body vybojovaly obě čtyřhry. Mohlo by se říci, že za rozhodného stavu už nebylo o co hrát. Ale opak byl pravdou.

Honza s Tomášem opět předvedli velice dobrý výkon opřený o slušné zahájení hry (podání, příjem, první údery) a oba se dokáží poměrně slušně srovnat s povětrnostní situací v hale, kdy je jedna strana po větru a druhá pomalejší. To vše způsobuje větrání v hale.

Tereza s Luckou vybojovaly také velice cenné vítězství, bojovaly do posledního míče a byla z toho velká radost.
Radek Votava, Kateřina Zuzáková a Tomasz Mendrek s vlajkonošem české výpravy.

Tu jsem měl i já s Tomaszem, protože Tereze nevyšlo dohrání prvního setu ve dvouhře, kdy nevyužila luxusního náskoku 20/14 v prvním setu a v padesátiminutovém zápase nakonec Vargové podlehla 19/21 ve třetím setu. To je opravdu škoda, i to se ve sportu stává. V podmínkách (v hale je velká vlhkost a teplo – sedíte a potíte se, v hale není stále klima – rychlá a pomalá strana – opravdu výrazný rozdíl), ve kterých tu hráči hrají, často o částečném průběhu rozhoduje třeba nějaká dlouhá výměna, která hráče pošle do stavu, který prostě ještě neznají. A to neplatí jen pro ty mladé, ale i pro Terku. I pro ni je start v Asii premiérový. Ještě jednou ale, 50 minut prohraná dvouhra a poté přes 40 minut vítězná čtyřhra! Klobouk dolů!

Marek Aubus nastoupil jako druhý za stavu 0-1. Neodehrál dobrý zápas a bylo na něm vidět, že se hodně trápí. Byl nestálý v úderové jistotě, dělalo mu problém se srovnat s rychlou stranou zejména ve výhozech od sítě. Bylo vidět, že to je velký nápor na myšlení a z toho pramenilo spoustu dalších chyb. To je na drobet delší debatu, kterou si necháme na později.

Celé utkání zahájil mix, ve kterém nastoupili Tomáš Švejda s Kateřinou Zuzákovu. Pro Katku to byl první zápas na MSJ a bylo to znát, Tomáš byl v tomto zápase také slabší, možná hodně přemotivovaný. Oproti prvnímu dni byla jeho hra zejména na rozehrávce hodně naivní.

Na utkání se celé družstvo těšilo. Každý hráč šel do svého zápasu podat co nejlepší výkon. Prohra 2-3 nás všechny mrzí, ale hlavy máme nahoře a všichni se těší na středu. A ta bude hodně náročná, protože odehrajeme dvě utkání. Ta už budou končit v momentě, kdy jeden z týmů dosáhne třetího bodu.

Utkání proti Slovensku bylo nejdelší ve svém kole a dohrávalo se i za rozhodného stavu v příjemné atmosféře, do které se zapojila i část diváků a účastníků mimo mini tábory z Česka a Slovenska.

Utkání proti Slovensku například také ukázalo:

... jak důležité je umět dohrát dobře rozehraný set,

... jak důležité je umět se vyrovnat s hrou po dlouhé výměně – neudělat zbytečnou chybu,

... jak důležité je, že když se hraje dlouhá výměna, ji vyhrát – je to obrovský rozdíl v motivaci, sebedůvěře a náladě na další hru.

Ve středu vstáváme v šest hodin, v sedm jedeme do haly. Přejezd trvá okolo 30 minut a od 8:30 místního času, doma bude o pět hodin méně, rozehrajeme utkání proti Nizozemsku. Druhé utkání nás čeká 15:30 hodin.

Ve dvouhrách dostanou postupně šanci ráno Honza Janoštík (čekají ho premiérově dva zápasy v jednom utkání) a odpoledne Tomáš Švejda. Ráno má volno Marek Aubus. Ke dvěma zápasům v jednom utkání nastoupí i Kačka Zuzáková.

Jsme rádi, že hráči mají hlavu nahoře, na utkání se těší a vnímají ve všech ohledech, jak velkou šanci dostávají.

Držte hráčům palce!

Za oba trenéry ve středu v 1:45 hodin ráno Radek Votava

About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading