logo
Český badmintonový svaz

Romana Loskotová z SK Hamr mezi trenérkami a cvičitelkami roku 2016

Slavnostní večer Trenérka, cvičitelka roku 2016 přinesl radost i Romaně Loskotové, dlouholeté trenérce badmintonového oddílu SK Hamr. Loskotová byla na galavečeru pořádaném Komisí pro rovné příležitosti ve sportu při ČOV oceněna za celoživotní dobrovolnou činnost jako jedna z 24 trenérek a cvičitelek z celé republiky.
 
Komise ocenila Romanu Loskotovou zejména za „vybudování oddílu SK Hamr, jehož členskou základnu tvoří přes 250 dětí.“ Badmintonistka byla jednou ze dvou oceněných dobrovolných trenérek z Prahy.
 
„Dobrovolné trenérky a cvičitelky jsou pilířem výkonnostního sportu dětských kategorií a sportu pro všechny všech kategorií v České republice. Téměř výhradně jsou to právě dobrovolné cvičitelky, které se věnují cvičení a pohybovým aktivitám seniorů. Tady je jejich činnost zcela nezastupitelná. Je to navíc činnost velmi obdivuhodná, protože veškeré své trenérské a cvičitelské aktivity provozují ve svém volném čase bez nároku na finanční odměnu, v plném nasazení rodinného a pracovního zatížení. Bez jejich činnosti by sport převážně v malých obcích úplně vymizel,“ uvedla pro web ČOV Naďa Knorre, předsedkyně Komise rovných příležitostí ve sportu.


Ocenění Romany Loskotové.
 
Společně s dobrovolnými trenérkami, mezi nimiž je i Romana Loskotová, bylo na galavečeru oceněno i šest profesionálních trenérek a „objev roku,“ jímž se stala hráčka a trenérka basketbalu 3x3 Michaela Uhrová.
 
O tom, že se Loskotová dostala do mimořádné společnosti, svědčí i to, že cenu za celoživotní přínos si od Komise pro rovné příležitosti ve sportu při ČOV odnesla i legenda aerobiku a bývalá mistryně světa Olga Šípková.

Romaně gratulujeme!
 
Kompletní seznam oceněných najdete ZDE.
 
About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading