logo
Český badmintonový svaz

Scott Evans: "Badminton v Česku roste, teď potřebujete národní centrum."

Minulý týden oslavil se svým dánským klubem Team Skaelskor-Slagelse postup do finále tamější ligové soutěže, tento víkend bude startovat za Brno ve finálovém turnaji play-off české extraligy. Scott Evans je jednou z hlavních hvězd finálového víkendu a jménem, které je samo pozvánkou do tělocvičny ZŠ Vinoř. 

Irský singlista startoval na olympijských hrách v Riu 2016, kde vyřadil Marca Zwieblera a dostal se mezi 16 nejlepších. Na světovém žebříčku Scottu Evansovi nyní patří 109. místo, ale výkonnostně zcela jistě patří výš - nejlépe v kariéře byl na 23. příčce. 

Prohlédněte si: oficiální web | Facebookovou stránku

Jak ses dostal do české extraligy? 
Před olympijskými hrami v Riu jsem se připravoval společně s Petrem Koukalem a probírali jsme spolu právě i možnost hraní za nějaký klub v ČR. Prvním důvodem byl rostoucí zájem o badminton v Česku, druhým pak možnost strávit nějaký čas s Petrem, když jsem přijel hrát. 

Co se ti na České republice líbí? 
Je tu mnoho milých lidí a zdá se, že během pár posledních let zájem o badminton v Česku pořádně vzrostl, což je pro náš sport skvělé.


Scott Evans a Vojtěch Šelong při utkání čtvrtfinále play-off

Jak vnímáš český badminton pohledem hráče "zvenku"?
V posledních pár letech se vám dařilo. Aby se mohli čeští hráči dále zlepšovat, dalším krokem je každopádně vznik národního centra, aby mohli ti nejlepší trénovat spolu a zvyšovat svoji úroveň hry. Bez toho bude velmi obtížné konkurovat úplné špičce. 

S týmem Brna jste postoupili mezi čtyři nejlepší družstva extraligy. Je to teď pro vás "zlato - nebo nic"? 
Už před sezónou jsme si dali cíl vyhrát extraligu, a o to se budeme o víkendu snažit. Ostatní týmy jsou také velice silné, takže to bude velká výzva. 

Které všechny národní soutěže už jsi v kariéře hrál?
Nastupoval jsem ve čtyřech národních ligách - dánské, anglické, polské a teď i české. 

Co považuješ za největší úspěch své dosavadní kariéry?
Úspěšných turnajů a výsledků bylo více, ale myslím, že největší je moje účast a umístění na olympijských hrách v Riu. Také si moc vážím vítězství na Irish Open v roce 2012, na domácí půdě je to vždy výjimečný zážitek. 
About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading