logo
Český badmintonový svaz

Semifinále extraligy: Badminton FSpS MU Brno - BK 1973 Deltacar Benátky n. Jiz. 5:2

V 16:30 odstartovalo druhé semifinálové utkání české extraligy smíšených družstev. Za velkého zájmu a aktivity zejména benáteckých fanoušků vyzval středočeský tým soupeře z Brna v opakování loňského ročníku. 

Záznam komentovaného streamu Playo.tv

Oba týmy však nastoupily v odlišných sestavách než loni a průběh od začátku nahrával spíše Brnu. V záběrech televizních kamer bylo možné sledovat výhru Scotta Evanse a Adama Mendreka nad Jarolímem Vícenem a Lukášem Zevlem, Brňané "zkušeně" zakončovali svoje sety "prasátky" a i když si v obou sadách vybrali i pár slabších chvilek, zvítězili dvakrát 21:16. 

Velké drama přinesl souběžně hraný mix. Adam Cwalina a Monika Světničková však nakonec přece jen porazili dvojici Petr Jelínek - Denisa Šikalová 21:15 17:21 a 21:18. 

První bod Benátkám přinesla bez obtíží ve dvouhře žen Nicola Cerfontyne. Avšak v klíčové první čtyřhře Adam Cwalina a Vojtěch Šelong ukázali deblovější pojetí a porazili pár Cristian Savin - Dey Subhankar. 


Martina Vacková a Monika Světničková. Foto: Lucie Mocková

Následně hrané dvouhry mužů rozdělily body na obě strany. Stanislav Kohoutek v brněnském dresu zvládl držet krok s Lukášem Zevlem jen během prvního setu a Zevl připsal bod černým barvám benáteckého klubu. Ale Adam Mendrek porazil v krásném zápase druhé dvouhry mužů Jarolíma Vícena, kterému nepomohlo ani přemlouvání pásky, aby pouštěla na Adamovu stranu více "prasátek". 

Za stavu 4:2 mělo Brno dva mečboly - a využilo trochu nečekaně hned ten první. Monika Světničková s Martinou Vackovou předvedly nejen pestrou útočnou hru, ale zejména neskutečné zákroky v obraně. Po výsledku 26:24 a 21:16 zajistily týmu FSpS MU Brno postup do finále letošního ročníku extraligy, Benátky budou zítra hrát s Českým Krumlovem o třetí místo. 


Adam Mendrek. Foto: Lucie Mocková

Prohlédněte si: zápis o utkání
About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading