logo
Český badmintonový svaz

Semifinále extraligy: Sokol Meteor Praha Radotín - SKB Český Krumlov 5:2

Česká badmintonová extraliga tento víkend vrcholí boji semifinále a finále play-off, které hostí tělocvična ZŠ v Praze-Vinoři. Ve 13 hodin dnešní program odstartoval duel mezi domácím týmem Sokol Meteor Praha Radotín a celkem SKB Český Krumlov. 

Záznam komentovaného streamu Playo.tv

Opakování loňského semifinále mělo nakonec i stejného vítěze, i když letos měl Meteor s mladým jihočeským týmem o poznání více práce. Velké drama přinesl už úvodní mix, ve kterém Jaromír Janáček s Hanou Milisovou po prohraném prvním setu dokázali otočit průběh duelu s Pavlem Drančákem a Alžbětou Bášovou. Do vedení 2:0 posunul českokrumlovské Ondřej Král, který si ve dvouhře poradil s Jakubem Bitmanem. 


Jakub Bitman a Pavel Drančák. Foto: Lucie Mocková

K velkému překvapení se schylovalo i ve druhé pánské dvouhře, kde Petr Beran dokázal vzít setu Michalu Rogalskému. Polská posila domácího týmu si ale zbývající dva pohlídala a začala pomalu otáčet kormidlem úvodního semifinálového zápasu směrem k postupu Meteoru. Jednoznačně výhry ve zbývajících dvouhrách přidali Milan Ludík a Dominika Koukalová. 

Rozhodnutí pak měly přinést mužské čtyřhry. Ve velmi kvalitním zápase úřadující mistři ČR Petr Beran a Jaromír Janáček podlehli těm loňským, Jakubu Bitmanovi a Pavlu Drančákovi, 1:2 na sety. A protože i přes sympatický a velmi kvalitní výkon neuspěla ani dvojice Ondřej Král - Tomáš Švejda proti dvěma mezinárodním hráčům Milanu Ludíkovi a Michalu Rogalskému, radoval se Meteor z celkového vítězství 5:2 a postupu do finále. 

Prohlédněte si: zápis o utkání

Českokrumlovští nebyli daleko od překvapení, ale nakonec se musí spokojit se soubojem o třetí místo, který od 10 hodin otevře program zítřejšího hracího dne finálového turnaje. 
About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading