logo
Český badmintonový svaz

Serbian International: úspěchy českých juniorů v Novém Sadu

Turnaje evropského okruhu U17 v Novém Sadu se zúčastnila početná skupina českých reprezentantů, kteří se ucházejí o místo na listopadovém mistrovství Evropy v Praze - Štěrboholech. A povedlo se získat i medaile: stříbro pro Jana Janoštíka a Tomáše Švejdu, bronz pro Lucii Krpatovou a Kateřinu Zuzákovou. 

Jihočeská dvojice Janoštík-Švejda po svém vítězství na domácí scéně (GPA U19 v Brně-Slatině) zabodovala i na mezinárodním poli, z pavouka turnaje v Novém Sadu dokázali vyřadit páry z Turecka, domácího Srbska, slovenské jedničky Antošku s Horákem i polské hráče. Až ve finále podlehli turnajovým jedničkám Bartoszi Galazkovi a Macieji Matuszovi z Polska. 

Také dívčí čtyřhra přinesla českým barvám radost z cenného kovu, když Lucie Krpatová a Kateřina Zuzáková přes páry ze Slovenska, Maďarska či Chorvatska došly až do semifinále. V něm na tři sety prohrály s tureckou dvojicí Zehra Erdem-Zeynep Gokcen Ergincan. 


Tomáš Švejda a Tereza Kobyláková. Foto: Martin Krpata

Mezi osm nejlepších to dotáhli ve dvouhrách Jan Janoštík a Jan Viktora, v divčí dvouhře pak Tereza Kobyláková - všichni jmenovaní neměli daleko k medaili. 

Turnaj patřil mezi sledované akce směrem k ME U17, realizační tým Tomasz Mendrek, Radek Votava a Eliška Maixnerová nyní provede zúžení výběru hráčů na 6 + 6 pro nominaci na samotný turnaj. 

Přehled všech výsledků českých hráčů v soutěži: tournamentsoftware.Souběžně s turnajem U17 probíhal v Novém Sadu také turnaj mládežnických kategorií od U9 do U15. Při nepočetné české účasti dosáhli na medaile Petr Martinec (2. ve dvouhře a 3. v deblu v kategorii U9), Václav Simon (3. v deblu U11) a Kateřina Berková s Eliškou Mikešovou (3. v deblu U11).

Výsledky zde: tournamentsoftware
About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading