logo
Český badmintonový svaz

Širší nominace na mistrovství světa juniorů 2017

Trenérsko-metodická komise ČBaS oznamuje širší nominaci na mistrovství světa juniorů, jakož i obecné směřování koncepce přípravy juniorské reprezentace v letech 2017 – 2019.

Mistrovství světa juniorů 2017

Mistrovství světa juniorů se koná v Indonésii, začíná soutěží družstev ve dnech 9. – 14. 10. 2017, na kterou navazuje soutěž jednotlivců v období 16. – 22. 10. 2017.

V průběhu května byli osloveni vytipovaní reprezentanti s nejvyšší výkonností a jejich trenéři, se kterými byla konzultována účast na turnaji. Z akce se po důkladné úvaze omluvili Petr Beran, Ondřej Král, Jan Louda a Michaela Fuchsová, kteří po skvělých úspěších mezi juniory směřují své kariéry do kategorie dospělých a po turnajích v srpnu a září mají ve svých plánech na říjen volno, regeneraci a další přípravu, stejně jako Marek Aubus, který podzimní formu bude ladit výhradně směrem k Mistrovství Evropy U17. V průběhu června z tohoto důvodu proběhlo oslovení nově vybraných hráčů.

Vzhledem k potřebě splnění dotačních povinností je třeba obsadit soutěž družstev. S přihlédnutím k výkonnosti hráčů v porovnání se světovou špičkou a nákladům na akci, je předpokládána účast 3 hráčů a 3 hráček.  

Na základě výše uvedeného oznamuje TMK ČBaS širší nominaci, ze které bude nejpozději v září vybrána finální nominace (uzávěrka přihlášek dle BWF je k 25. 9. 2017).


Vojtěch Lapáček. Foto: Ladislav Káňa.

Širší nominace na mistrovství světa juniorů 2017

(v abecedním pořadí)

Junioři: Matěj Hubáček, Jan Janoštík, Vojtěch Lapáček, Cristian Savin, Tomáš Švejda

Omluvili se: Marek Aubus, Petr Beran, Ondřej Král, Jan Louda

Juniorky: Berta Ausbergerová, Veronika Dobiášová, Bára Hadáčková, Lucie Krpatová, Tereza Švábíková, Kateřina Zuzáková

Omluvili se: Michaela Fuchsová

Obecný popis koncepce na období 2017 – 2019 

Cílem našich nejlepších reprezentantů v jakékoliv kategorii je především úspěch na olympijských hrách, mistrovství světa či Evropy. Pouze takové výsledky můžeme prezentovat v médiích, jakož i sponzorům či partnerům svazu.

Tomuto cíli bude podřízena koncepční práce TMK a podpora směrem k reprezentantům.

V současné době probíhá příprava našich nejlepších juniorů na Mistrovství Evropy U17 – jsou pravidelně konány tréninkové kempy a hráči se s reprezentačními trenéry účastní vybraných turnajů – přičemž tato generace by měla mít svůj juniorský vrchol na mistrovství Evropy juniorů v roce 2019.

 Ve sledovaném období se dále uskuteční tři špičkové světové akce – mistrovství světa 2018 (Kanada, listopad 2018) a 2019 (místo dosud nebylo přiděleno; zájemcem je i Český badmintonový svaz), jakož i Youth Olympic Games (Argentina, říjen 2018). 

 Jedním z dílčích cílů bude zkvalitnění přípravy a směřování tréninkových cyklů k těmto vrcholům. Centrální příprava našich nejlepších juniorů na tyto akce by měla být zajištěna mimo jiné v národním badmintonovém centru.

 Rovněž bude cílem, aby v této věkové kategorii měli hráči již jasně určenou specializaci na konkrétní disciplínu – v případě vhodné kombinace nejvýše na dvě disciplíny – a v tréninkovém procesu se na ni plně zaměřili, s optimálním vyvážením počtu tréninkových jednotek a absolvovaných turnajů.

About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading