logo
Český badmintonový svaz

Školení trenérů II. třídy vedl finský lektor Antti Rajasärkkä

Markéta Osičková za Lektorskou radu ČBaS informuje o proběhnuvším školení trenéru II. třídy pod vedením českých školitelů a finského lektora Antti Rajasärkky. Úspěšní uchazeči získali nejen českou trenérskou licenci, ale i mezinárodní certifikát BWF Coach Level Two. 

Minulý víkend proběhla 2. závěrečná praktická část školení trenérů II. třídy. Do programu školení jsme v letošním roce zařadili všechny mezinárodní licence BWF, které mohou trenéři ve své činnosti využít.

Pro rozvojové aktivity prošli v červnu kurzem Shuttle Time Tutor a úspěšní z nich mohou provádět certifikovaná školení pro učitele. Jedno z nich již díky Elišce Maixnerové proběhlo v Olomouci. Na Shuttle Time kurzu jsme mohli vidět především prezentační dovednosti jednotlivých uchazečů, které jsou důležité i pro to, že trenér II. třídy může školit trenéry nižších tříd.

Dále trenéři absolvovali kurz Coach Level One, základní trenérský kurz BWF, bez jehož splnění nemohli pokračovat. Také byli školeni v testování, regeneraci a kompenzačních cvičeních na FSpS MU.


Školení trenérů II. třídy.

Poslední částí bylo několik dní naplánovaných podle BWF Coach Level Two, včetně techniky úderů a pohybu, několika praktických výstupů, plánování takticky zaměřených tréninkových jednotek a ročního plánování. Pro vedení celého kurzu jsme využili dlouhodobého pobytu finského lektora Antti Rajasärkkä v Brně, což byla skvělá volba. I za pomoci českých lektorů proběhlo školení v AJ velmi dobře.

Po splnění všech částí mohli trenéři získat II. trenérskou třídu (pokud mají splněný “Vědecký základ sportovního tréninku” na některé z vysokých škol), těm nejlepším bylo školení uznáno Badmintonovou světovou federací (BWF) jako Coach Level Two.

Další školení trenérů II. tříd budeme plánovat dle počtu zájemců, předpoklad je opět za dva roky. Zájemci o další školení trenérů II. třídy budou muset již mít certifikát Coach Level One, proto doporučujeme jím do dvou let projít. Prosíme zájemce, aby případně kontaktovali lektorskou radu na emailu.

About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading