logo
Český badmintonový svaz

Skvělí Češi! Do čtvrtfinále MEJ postoupili Švábíková, Král a Louda, úspěšné byly i české páry

Výborné výsledky české juniorské reprezentace! Čtvrtý hrací den MEJ U19 v Mylhúzách přinesl tři postupy do čtvrtfinále turnaje a tři mezi šestnáct nejlepších, zítra tak budou naši hráči svádět přímé souboje o medaile. 

Nešťastný byl start do čtvrtečního programu pro mixový pár Petr Beran - Bára Hadáčková, který ve třech setech podlehl anglické dvojici Steven Stallwood - Hope Warner. 

Ale pak už přišla na řadu velká česká vítězství! Matěj Hubáček s Bertou Ausbergerovou povolili ruské dvojici Mikhail Lavrikov - Valeriia Makkoveeva jen 12 bodů v obou setech. Soutěž v mixu je o kolo "pozadu" oproti ostatním disciplínám - zítra tedy Matěj s Bertou vyzvou turnajové dvojky "teprve" o postup do čtvrtfinále. 

Ve druhém kole si se svými soupeři poradili všichni čtyři čeští singlisté. Jan Louda zdolal Zacha Russe (Anglie) ve dvou setech, Ondřej Král předvedl další z výborných výkonů a porazil dánského soupeře Karla Thora Sondergaarda 21:14 ve třetím setu. 

Tři sety musela hrát i Tereza Švábíková proti turecké hráčce Busře Unlu, ale tomu třetímu jasně dominovala výsledkem 21:10. Monika Světničková si bez potíží poradila s Lianou Lencevic z Lotyšska. 

Odpoledne se skvěle prezentovaly oba naše pánské debly: Petr Beran s Ondřejem Králem vyřadili rakouskou dvojici Philipp Drexler - Nicolas Rudolf dvakrát 21:16. A Matěj Hubáček s Janem Somerlíkem zaznamenali cenný skalp osmých nasazených Francouzů Leo Rossiho a Thomase Baurese - 21:19 ve třetím setu! Deblové skóre ČR - Francie vyrovnaly Léonice Huet a Margot Lambert, které vyřadily Terezu Švábíkovou s Monikou Světničkovou 21:18 a 21:8. Pro Moniku pak skončilo MEJ U19 i ve dvouhře, když nestačila na sedmou nasazenou Irinu Amalii Andersen z Dánska. 

Dál už ale večer přinášel velká česká vítězství. Jan Louda postoupil do čtvrtfinále dvouhry chlapců po setech 21:11 a 21:17 s Rokem Jerčinovičem ze Slovinska. Ondřej Král si poradil s šestým nasazeným Collinsem Valentine Filimonem (Rumunsko) 27:25 a 21:4. A Tereza Švábíková v posledním dohrávaném kole přehrála španělskou jedničku (a v turnaji nasazenou pětku) Saru Peňalver Pereiru 16:21 21:19 a 21:15. 

Velký den pro české juniory, kteří dokázali s úspěchem čelit hráčům zemí evropské špičky. V zítřejším programu se rozhodne, zda "lvíčata" přivezou domů i nějaký cenný kov. Příležitostí nebude málo - držte palce a sledujte průběh turnaje na Tournamentsoftware či v živém streamu evropské konfederace.
About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading