logo
Český badmintonový svaz

Slovenia International: Cristian Savin pronikl mezi 16 nejlepších ve dvouhře

Hlavní soutěž mezinárodního mistrovství Slovinska českým reprezentantům mnoho radosti nepřinesla. Jediný vítězný zápas v rámci pátečního programu turnaje zaznamenal Cristian Savin, který se probojoval mezi 16 nejlepších singlistů.

47 minut trvající duel s Davidem Pengem (Německo) Savin zvládl ve třech setech 11:21 21:16 a 21:15. Ve druhém kole pak navíc srdnatě vzdoroval turnajové jedničce Maxime Moreelsovi z Belgie 16:21 21:18 a 6:21. Ostatní Češi v turnaji sbírali jen porážky. Jan Louda nestačil Madsi Chritophersenovi z Dánska, Adam Mendrek podlehl Jacobu Nilssonovi ze Švédska. Kateřina Tomalová ve dvou setech nestačila Claře Azurmendi (Španělsko). 

Ze singlistů neměli k postupu do druhého kola daleko Zuzana Pavelková, jež ale v koncovce třetí sady podlehla estonské hráčce Kristin Kuuba. A Tereza Švábíková po tři čtvrtě hodiny trvající bitvě odešla poražena Orsolyou Vargou (Maďarsko) 20:22 ve třetím setu. 

Tři české šance v párových disciplínách skončily obdobným výsledkem. Jakub Bitman a Alžběta Bášová podlehli dánskému páru Knudsen-Nielsen, Tereza Švábíková s Kateřinou Tomalovou zase ruské dvojici Jevgenova-Šegurova. Petr Beran s Ondřejem Králem po vyrovnaném průběhu odešli poraženi dánskou dvojicí Bay-Kjaer 13:21 22:20 a 18:21. 

Výsledky turnaje: tournamentsoftware
About the author  
 
 
X
Enter your e-mail address.
Enter the password that accompanies your e-mail.
Loading